SPD: Jednání EU proti Maďarsku je pokusem o rozbití formátu států V4!

SPD: Jednání EU proti Maďarsku je pokusem o rozbití formátu států V4!

Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) na aktuální politickou situaci.

  1. Na úrovni Evropského parlamentu se v minulých dnech hlasovalo o aktivaci článku 7 Smlouvy o Evropské unii, tedy vyhlášení sankcí proti Maďarsku a jejímu premiérovi Viktoru Orbánovi. Toto jednání je pokusem o rozbití formátu států Visegrádské čtyřky. Článek 7 Smlouvy o Evropské unii slouží jako nejsilnější donucovací prostředek, který vede k pozastavení členských práv, například práva státu hlasovat v Radě, pokud některý stát vážně a trvale porušuje principy svobody, demokracie a respekt k lidským právům. Jde o sprostou záminku. V Maďarsku proběhly nedávno svobodné parlamentní volby a Viktor Orbán získal se svou stranou FIDESZ silný mandát od svých voličů, který nyní plní svým volebním programem. Jeho politický program brání maďarskou suverenitu. Nad suverenitou Maďarska nestojí žádné právo někoho se do Maďarska přistěhovat a užívat hodnoty, které vytvořili předkové Maďarů. Hnutí SPD v této souvislosti považuje za skandální hlasování pro zavedení sankcí za „porušování evropských hodnot” proti Maďarsku, jmenovitě europoslanců Pocheho, Pospíšila, Charanzové, Dlabajové, Ježka, Štětiny, Niedermayera, Polčáka a Teličky. Tedy poslanců za ANO, ČSSD, TOP09 a STAN. Podobně je to i s dvojím postojem z úrovně naší vlády, kdy dvojí ministr za ČSSD Jan Hamáček podpořil sankce EU a premiér Andrej Babiš se tváří, že s nimi nesouhlasí. Premiér Babiš hraje dvouhlavou politiku a klame naše občany čím dále více. Něco jiného říká našim občanům a něco jiného dělá jeho vláda a europoslanci. Je zcela jasné, že jeho vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM je probruselská a proimigrační. Europoslanci zvolení za hnutí ANO jsou součástí frakce Evropského parlamentu Aliance liberálů a demokratů pro Evropu (ALDE), tedy liberální frakce, která má ve svém programu mimo jiné globalizaci a integraci uprchlíků do běžného života v Evropě. Hnutí SPD je jediným politickým hnutím zastoupeným v Poslanecké sněmovně, které trvale bojuje za nulovou toleranci ilegální imigrace a bude v tomto boji pokračovat i v blížících se volbách do Evropského parlamentu, kde ilegální imigrace bude klíčovým tématem. 

  1. Poslancům za SPD se podařilo zařadit jako mimořádný bod na jednání 19. schůze Poslanecké sněmovny dne 19. září 2018 Stanovisko vlády ČR ke Globálnímu paktu o bezpečné, řízené a pravidelné migraci a Globálnímu paktu o uprchlících. Cílem tohoto bodu je dát jasné mantinely vládě a jejímu dvojímu ministrovi Janu Hamáčkovi, jak vystupovat na Valném shromáždění OSN dne 25. září 2018. Hnutí Svoboda a přímá demokracie dlouhodobě a programově odmítá imigraci. Imigrační projekty na jakékoli úrovni přímo ohrožují zájmy našeho národa a suverenitu našeho státu. Tato země je dědictvím našeho národa, není žádnou administrativní jednotkou Evropské unie nebo OSN. Nad suverenitou naší země nestojí žádné právo někoho se k nám přistěhovat a užívat hodnoty, které vytvořili naši předkové. Nevystoupit (po vzoru Maďarska a USA) z Globálního paktu znamená zásadní ohrožení našich zájmů a rezignaci na jejich obranu.

 

  1. Hnutí SPD vyhlašuje petiční akci proti setrvání České republiky v Globálním paktu o bezpečné, řízené a pravidelné migraci a Globálním paktu o uprchlících. Podpořte naše úsilí při obraně suverenity a národních zájmů České republiky. Petici je možno si stáhnout zde https://www.spd.cz/ke-stazeni nebo podepisovat na petičních stáncích SPD po celé republice.

 

  1. Hnutí SPD považuje výzvu europoslankyně Michaely Šojdrové (KDU-ČSL) na přijetí padesáti syrských sirotků do ČR za zcela jasnou kampaň s cílem zviditelnit sebe a KDU-ČSL před blížícími se komunálními a senátními volbami a udržet se v následujících volbách do Evropského parlamentu. Podporu její snaze vyjadřuje také například senátor Václav Hampl (zvolený jako nestraník za KDU-ČSL a Stranu zelených) a poslanci a senátoři zvoleni za KDU-ČSL, ČSSD, TOP09 a STAN. My v hnutí SPD zastáváme názor, že přijetí několika desítek sirotků z války zmítané Sýrie situaci v této zemi nevyřeší. Sýrie si je v současné době již schopna s těmito sirotky pomoci sama. Legální Syrská vláda kontroluje většinu území státu a má všechny prostředky k tomu, aby se o děti postarala. V naší zemi máme dost vlastních sirotků a nezaopatřených dětí v Klokáncích a ti potřebují naši pomoc v první řadě a ne abychom propagandisticky přijímali cizí sirotky a na život našich sirotků se pořádaly veřejné sbírky.

 

5. Hnutí SPD odsuzuje ostudnou kampaň jednotlivců a zprofanovaných médií, která systematicky útočí všemi prostředky a na všech úrovních proti naší volební kampani do blížících se komunálních voleb. Jsou na nás vedeny útoky na sociálních sítích, ničeny naše předvolební billboardy, strhávány a poškozovány plakáty s našimi lídry a natáčeny cílené televizní reportáže s jediným cílem, poškodit dobrou pověst našeho hnutí a maximálním způsobem snížit náš neustále rostoucí volební potenciál. V této souvislosti hnutí SPD podalo několik trestních oznámení a bylo zahájeno několik přestupkových řízení. Nepřátelská kampaň je především důkazem rostoucí síly hnutí SPD. Přijďte k volbám a podpořte kandidátky SPD v komunálních volbách a naše kandidáty do Senátu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*