Špatné tlačítko? 10 poslanců, kteří hlasovali pro odmítnutí rozpravy o článku 13 tvrdí, že tak hlasovat nechtěli

Špatné tlačítko? 10 poslanců, kteří hlasovali pro odmítnutí rozpravy o článku 13 tvrdí, že tak hlasovat nechtěli

Hlasování o pozměňovacím návrhu ke kontroverznímu zákonu o autorském právu v článku 11 a článku 13 v Evropském parlamentu selhalo o pět hlasů. Nicméně, dostatečný počet poslanců Evropského parlamentu nyní tvrdí, že tlačítko zmáčkli omylem.

Celkem 13 poslanců Evropského parlamentu vydalo prohlášení o špatném hlasování, kdy Evropský parlament těsně odmítl pozměňovací návrhy, které by mohly omezit nebo dokonce úplně smazat články 11 a 13 z aktualizovaných pravidel EU o autorských právech.Namísto toho zákonodárci hlasovali pro zrušení další diskuze o vysoce sporných ustanoveních s 317 hlasy proti 312 a pokračovali ve schválení celé legislativy s 348 hlasy proti 274 hlasům.

Podle směrnice Evropského parlamentu pro hlasování mohou poslanci registrovat opravu svých hlasů, aniž by však změnili skutečný výsledek hlasování.

Poslankyně Marietje Schaake ze Strany Aliance liberálů a demokratů za Evropu upozornila na osudnou chybu na Twitteru, jakmile Evropský parlament zveřejnil opravy.

Celkem 13 poslanců uvedlo, že neměli v úmyslu hlasovat tak, jak učinili. 10 z nich uvedlo, že chtěli hlasovat pro pozměňovací návrhy, ale namísto toho hlasovali proti nim; zatímco dva poslanci to měli naopak. Jeden poslanec prohlásil, že se chtěl zdržet hlasování.

Schaake poznamenala, že nový počet by umožnil znovuotevření debaty, která by mohla připravit cestu pro revizi nebo zrušení článků 11 a 13.

 

Strana švédských demokratů, jejíž dva poslanci byli mezi těmi, kteří omylem hlasovali proti pozměňovacím návrhům, již dříve vydala prohlášení, že zmáčkli špatná tlačítka. Strana uvedla, že její poslanci byli zmateni změnou pořadí hlasů během zasedání.

„Dnes jsme zmáčkli tři tlačítka o směrnici o autorských právech. Při jednom z hlasů jsme stiskli špatné tlačítko: hlasování o pořadí, v jakém bychom hlasovali. Kdyby to prošlo, mohli jsme hlasovat o smazání článku 13, což jsme chtěli, “uvedla strana ve svém prohlášení.

Nové právní předpisy se setkaly s podporou velkých vydavatelů a nahrávacích společností s tím, že vyděsily zbytek internetu. Mnozí se také obávají, že to zničí svobodu s velkými technologickými společnostmi jako je Facebook, YouTube a Twitter, které budou nuceny blokovat obsah, který by mohl porušovat autorská práva.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Špatné tlačítko? 10 poslanců, kteří hlasovali pro odmítnutí rozpravy o článku 13 tvrdí, že tak hlasovat nechtěli

  • To, že lidé s takovým platem nedokáží rozeznat rozdíl mezi ANO a NE, vysvětluje řadu předpisů a příkazů, které z této instituce vychází. Myslím si, že by na takových postech měli být alespoň částečně gramotní lidé, ale jak je vidět, není tomu tak.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*