Španělští úředníci najímají zahraniční špionážní jednotky, aby podávaly zprávy o „nelegálních“ domácích večírcích

Španělští úředníci najímají zahraniční špionážní jednotky, aby podávaly zprávy o „nelegálních“ domácích večírcích

Pod záminkou zastavení šíření COVID-19 hodlají úředníci na španělském ostrově Ibiza najmout týmy práskačů složené z cizinců, kteří budou úřadům hlásit nelegální domovní večírky.

Ano, opravdu.

Organizátoři nelegálních večírků čelí gigantickým pokutám ve výši až 600 000 eur, ale to zjevně neodradilo některé lidi od riskování finančního krachu poté, co místní úřady opět zavřely noční kluby a uvalily zákaz na smíšená shromáždění v domácnostech od jedné do šesti ráno.

Místní úředník Mariano Juan požádal o „pomoc zvenčí“ poté, co vysvětlil, že pro policii je těžké infiltrovat večírky, protože místní policisté jsou známí.

Dodal, že úřady spolupracují se soukromou společností na najímání „cizinců mezi 30 a 40 lety“, kteří mohou proniknout do večírek a poté podat hlášení policii.Jinými slovy, vláda najímá soukromé práskačské oddíly, aby žalovali na lidi za to, že se baví ve svých domovech.

„Tato myšlenka byla… silně kritizována socialistickou stranou, která vede regionální správu pokrývající Ibizu,“ uvádí Guardian. „Mluvčí Vicent Torres vyzval představitele ostrova, aby předložili „seriózní návrhy, které mají právní oporu“, místo aby se „chovali nezodpovědně a předkládali nápady, s nimiž nemůžeme souhlasit“.

Drakonické snahy o prosazení pravidel týkajících se koronaviru stále probíhají navzdory nedávnému rozhodnutí Nejvyššího španělského soudu, který dospěl k závěru, že uzavření země je protiústavní.

Uzavření Španělska se vyznačovalo nesčetnými dystopickými fázemi, které ho potvrzovaly jako jednu z nejbrutálnějších v Evropě.

Během prvních šesti týdnů karantény byla domácí opatření tak přísná, že Španělé ani nesměli chodit ven cvičit nebo venčit psy.

V jednom případě byla policie přivolána poté, co soused zahlédl dva bratry, jak hrají fotbal na jejich vlastním dvorku.

Po mnoho měsíců v horkém počasí bylo nošení roušek v každém venkovním prostředí, dokonce i na plážích, povinné a úřady občanům nakrátko sdělily, že nošení roušek je povinné dokonce i při koupání v moři.

Lidem byly také uděleny pokuty ve výši 2000 eur za „nerespektování“ policie během lockdownů.

Objevily se také četné případy, kdy policie mlátila lidi za to, že neměli roušku, zatímco demonstranti v jednu chvíli osvobodili ženu z policejního zatčení, zatímco se jí policisté snažili nasadit pouta za to, že neměla zakrytý obličej.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*