Španělští studenti přinuceni opustit své domovy, aby poskytli prostor pro migranty z lodi Aquarius

Španělští studenti přinuceni opustit své domovy, aby poskytli prostor pro migranty z lodi Aquarius

Stovky migrantů, kteří se dostali na palubu lodě Aquarius, zakotvili v přístavu Alicante, poté co je odmítla přijmout Itálie, kde budou jejich děti ve věku od 12 do 17 let v péči sociálních pracovníků.        

Několik studentů z místní studentské rezidence bylo nyní nuceno se vystěhovat, a to navzdory tomu, že zaplatili poplatky za ubytování, aby migranti, kteří přijíždějí z Libye, mohli být ubytováni,“ jak uvádí deník Actualidad Valdepeñas.        Mladý student německého jazyka v Alicante jménem Rubén, který plánuje v budoucnu žít a pracovat v Německu a zaplatil za svůj pokoj 750 EUR za měsíc, byl nyní donucen odejít spolu s dalšími studenty, kteří tam byli ubytováni.

Jeho matka uvedla, že její syn musel opustit rezidenci, aby poskytl prostor pro migranty z lodě Aquarius: „Řekli nám, že tam nemohou být, protože oni přicházejí s mnoha nemocemi, takže je to zdravotní problém.“

„Je to, jako bychom řešili jeden problém tím, že vytvoříme další, a to je velký problém, protože právě teď v Alicante neexistuje žádné místo, kde by můj syn mohl žít a pokračovat ve studiu. Jedeme tam, abychom zjistili, jestli něco nenajdeme, ale bude to velmi obtížné, protože vše je již rezervováno pro letní měsíce,“ vysvětlila.

Rubénova matka nevěří, že by to mohlo být kvůli „zdravotním problémům“ jinak by místní úřady určitě neubytovaly stovky nemocných migrantů v centru rušného turistického města, jako je Alicante.

Úřady oznámily v sobotu 16. června, že Rubén a jeho kolegové mají pouze 24 hodin, aby si mohli sbalit své věci a uvolnit bydliště.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Španělští studenti přinuceni opustit své domovy, aby poskytli prostor pro migranty z lodi Aquarius

  • Vše pro budoucí bojovníky proti nám. Nevím, proč se některé národy v Evropě klidně dobrovolně vzdají svého území a nechají se převálcovat migranty.Blbost lidská nemá mezí a nejtěžší pro někoho je myslet. a myslím, že v budoucnu myslet bude znamenat zločin. Kdo s námi toho betla hraje ?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*