Španělští aktivisté zadrženi v Řecku za pokus pašovat migranty

Španělští aktivisté zadrženi v Řecku za pokus pašovat migranty

Dva španělští aktivisté byli zadrženi v Řecku poté, co se snažili propašovat osm uprchlíků, včetně pákistánské transsexuální ženy, informovala pobřežní hlídka a kolegové aktivistů.   

Mikel Zuloaga and Begoña Huarte z platformy Ongi etorri Errefuxiatuak (Refugees Welcome), byli zastaveni v přístavu Igoumenitsa v severozápadním Řecku, když se chystali nastoupit na trajekt do Itálie.

Tváři v tvář tomu, co tvrdí, je nečinnost vlády k migrantům a uprchlíkům, se snažili přepašovat osm migrantů do Španělska, uvedl Andoni Louzao, další člen nátlakové skupiny.

„Jeli v obytném automobilu s osmi lidmi z Pákistánu, Sýrie, Iráku, Afghánistánu a Íránu, kteří byli skrytí uvnitř,“ sdělil řecký zdroj pobřežní stráže agentuře AFP.

„V současné době jsou drženi v kanceláři pobřežní stráže a v pátek mají stanout před státním zástupcem.“

Aktivisté z Change.org ihned založili petici, kde žádají o jejich propuštění: https://www.change.org/p/justicia-griega-libertad-para-mikelon-y-bego

Řecko uvádí, že má na své půdě uvězněných více než 60.000 převážně syrských migrantů a uprchlíků, poté, co Balkán a země EU na severu uzavřely loni své hranice.

Španělsko bylo kritizováno na přijímání nízkého počtu uprchlíků, i když ve středu přijalo téměř 200 lidí z Řecka, uvedlo ministerstvo vnitra, přičemž celkový počet je 898 migrantů, podle oficiálních čísel.

 

(Foto:Change.org)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*