Španělský soud rozhodl: Španělsko musí přijmout více migrantů

Španělský soud rozhodl: Španělsko musí přijmout více migrantů

Španělský Nejvyšší soud nařídil vládě přijmout více migrantů poté, co se zjistilo, že nebyl splněn závazek přesídlit 16 000 „uprchlíků“.           

„Více než šest měsíců po uplynutí lhůty, zpráva španělského Úřadu pro azyl a uprchlíky uznala, že dosavadní výsledky ve vztahu k jeho konečným závazkům jsou nižší než 13 procent,“ uvedl soud ve svém rozsudku.Španělsko původně souhlasilo s kvótou pro přesídlení během migrační krize v roce 2015, ale stejně jako mnoho dalších členských států EU dosud splnilo pouze zlomek z celkového počtu.

Nicméně, nesouvisející příchody migrantů do země prudce vzrostly od doby, kdy nová italská vláda přijala tvrdá opatření k zablokování toku z Afriky přes Středozemní moře.

„Přibližně 19 000 žadatelů o azyl přišlo do Španělska v prvních pěti měsících letošního roku, téměř tolik, kolik jich přišlo v celém roce 2017, čímž se poprvé objevily počty, které proudí severní Afrikou do Itálie,“ uvedla agentura Reuters před několika týdny.

Španělsko nedávno přijalo loď nevládní organizace naloženou stovkami migrantů, které Itálie a Malta odmítly. Poté se objevila šokující zpráva, že studenti, kteří měli zaplacené ubytování byli vykopnuti, aby poskytli prostor pro nově příchozí, z nichž většina byla mužskými ekonomickými migranty.

Nový španělský socialistický premiér Pedro Sánchez byl ve vládě nasazen v červnu poté, co byl sesazen jeho předchůdce prostřednictvím parlamentního hlasování o důvěře.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*