Španělský ministr zahraničí popřel, že by jeho země zažívala „masovou migraci“ s tím, že „potřebujeme novou krev“

Španělský ministr zahraničí popřel, že by jeho země zažívala „masovou migraci“ s tím, že „potřebujeme novou krev“

Novou krev? Ano, dočkáte se hodně krve, ale většina krve bude v ulicích.   

Španělský ministr zahraničí Josep Borrell popřel, že by v jeho zemi docházelo k „masovému“ přistěhovalectví a uvedl, že Evropa potřebuje „novou krev“, aby kompenzovala nízkou porodnost.„My bagatelizujeme slovo „masová“, řekl novinářům po rozhovorech v Madridu se svým jordánským protějškem Aymanem Safadiem.

Přibližně 21 000 migrantů přišlo do Španělska od začátku roku po moři a 304 zahynulo, když se o to pokoušeli, tvrdí Mezinárodní organizace pro migraci.

Trasa Libye – Itálie po Středomoří, která byla nedávno tou hlavní, se snížila o 80 procent, zatímco Španělsko se stalo hlavním cílem migrantů, kteří se snaží dostat do Evropy.

Migranti také pronikají do Španělska po zemi, přičemž 602 se nedávno podařilo překonat dvojitou bariéru mezi Marokem a španělským územím Ceuta v severní Africe s tím, že házeli na policii nehašené vápno, exkrementy a kameny.

Borrell uznal, že „to šokovalo veřejné mínění a že chaotický charakter přistěhovalectví vyvolává strach.“

Ale uvedl, že je to všechno relativní a „600 lidí není „masivní“ ve srovnání s 1,3 milióny,“ syrských uprchlíků, kteří jsou v současné době v Jordánsku.

„Mluvíme nyní o 20 000 migrantech, kteří dosud přišli do země s více než 40 milióny obyvatel,“ tvrdí socialista. „Toto není masová migrace.“

„Demografická evoluce Evropy ukazuje, že pokud se nechceme postupně proměnit na stárnoucí kontinent, potřebujeme novou krev a nevypadá to, že tato nová krev bude pocházet z naší kapacity rozmnožovat se.“

 

( Španělský ministr zahraničí Josep Borrell: AFP PHOTO / Frederick FLORIN)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*