Španělsko zachránilo za jediný den na moři téměř 500 migrantů

Španělsko zachránilo za jediný den na moři téměř 500 migrantů

Španělské záchranné služby v úterý uvedly, že za jediný den zachránily ze ve Středozemním moři téměř 500 migrantů, kteří se pokoušeli dostat na pobřeží země.        Španělská agentura pro námořní bezpečnost uvedla na Twitteru, že vyzvedla celkem 484 lidí ve 30 provizorních plavidlech v Gibraltaru a Alboranském moři, které oddělují Španělsko od Maroka.

Podle čísel Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) se mezi počátkem roku a 18. červencem dostalo k španělským břehům 18 653 migrantů.

Jsou především ze subsaharské Afriky – zejména z Guinei, Mali a Mauritánie – stejně jako z Maroka.

Nejméně 294 migrantů v letošním roce v pokusech o dosažení Španělska zahynulo, z celkového počtu 1 489 osob, které zahynuly ve Středomoří, podle IOM.

Španělsko v červnu souhlasilo, že přijme 630 migrantů, kteří přijeli na palubě třech plavidel, včetně lodě francouzské nevládní organizace Aquarius.

Aquarius vyzvedla migranty na pobřeží Libye dne 9. června, ale nová italská vláda a Malta je odmítly nechat zakotvit a vyvolaly tím mezinárodní protest předtím, než se Španělsko rozhodlo pomoci.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Španělsko zachránilo za jediný den na moři téměř 500 migrantů

  • Zacnete ty cluny potapet a bude pokoj. Namorni pomoc je prece urcena trosecnikum a ne ekonomickym parazitum, kteri si prepravu financuji. ! K tomu jeste dojde, az se zacnou migranti ozbrojovat nejenom planomety. Pak to teprve zhovadilym politikum dojde.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*