Španělsko: Příliv přistěhovalců se v loňském roce zvýšil o 131 procent

Španělsko: Příliv přistěhovalců se v loňském roce zvýšil o 131 procent

Příjezdy přistěhovalců do Španělska se zdají být nezastavitelné. V loňském roce vzrost příliv přistěhovalců o 131 procent.Poté, co vláda Pedra Sáncheze oznámila, že se stáhne ze svazků hraničního plotu s Afrikou a povolila vylodění několika lodí s migranty, povzbudila tím mafie na obchodování s lidmi.

Pokaždé, když se nějaké skupině podaří dosáhnout Evropy, několik nevládních organizací to propaguje v afrických zemích, aby přilákaly nové zainteresované skupiny a přeměnily Španělsko na první evropské území pro přijetí přistěhovalců a uprchlíků, kteří plují přes Středozemní moře.

A kromě toho, jejich příchody se již ztrojnásobily v první polovině ledna 2019: 2 912 lidí bylo napočítáno na malých lodích, což je o 365 procent více, než ve stejném období před rokem.

I když je pravda, že se tento počet lidí cestujících do Evropy snížil na 139 000, v případě Španělska se zvýšil o 131 procent. Celkově jich přijelo 65 400: 58 600 z nich po moři a 6 800 překročilo hranice Ceuty a Melilly.

Toto číslo překračuje počet v Řecku s 50 000 uprchlíky a migranty v loňském roce a Itálii, kde toto číslo drasticky kleslo z průměrných 150 000 ročně na 23 400 v roce 2018.

Hlavní důvod? Restriktivní politika italské vlády Mattea Salviniho, pokud jde o přijímání lodi s migranty v jejich přístavech, což způsobilo pokles příjezdů na italské pobřeží.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*