Španělsko plánuje vyslat 6 tanků a 350 vojáků do Lotyšska, jako součást expanze NATO

Španělsko plánuje vyslat 6 tanků a 350 vojáků do Lotyšska, jako součást expanze NATO

Španělsko plánuje vyslat až 350 vojáků spolu s 6 tanky a více než tuctem obrněných vozidel do Lotyšska, jako součást praporu NATO pod vedením kanadských sil, informovala španělská ambasáda v Rize v lotyšských médiích.  

Šest tanků Leopard 2e, které budou poprvé vyslány mimo španělské území, bude doprovázet 14 až 16 obrněných vozidel, uvedlo španělské velvyslanectví podle lotyšské tiskové agentury LETA.

Stanoveným cílem mise je posílit lotyšskou bezpečnost a posílit přítomnost NATO ne jeho východním křídle země. Španělská obrněná vozidla budou nejprve představena během vojenských cvičení, které se budou konat na lotyšské půdě v květnu tohoto roku, podle místních médií.

Mluvčí lotyšského ministerstva obrany Kaspars Galkins nicméně uvedl, že stále probíhají jednání se státy NATO, o tom, které konkrétní zařízení bude v zemi umístěno.

„Několik zemí, které se účastní v rámci praporu, oznámily, jaký typ zařízení mají v úmyslu nasadit v Lotyšsku. Pokračuje konzultace s těmito zeměmi, a žádné specifika týkající se druhů vojenské techniky a přesném počtu jednotek nebyly zatím stanoveny,“ uvedl mluvčí.

Podle mluvčího, lotyšský ministr obrany Raimonds Bergmanis  bude dále projednávat tuto záležitost, když se ministři obrany NATO sejdou tento týden v Bruselu.

Během summitu NATO ve Varšavě v červenci roku 2016, členové bloku se dohodli na „největším opevnění od dob studené války,“ vysláním čtyř mnohonárodních praporů do Estonska, Lotyšska, Litvy a Polska.

V lednu, 2.800 kusů americké vojenské techniky, včetně tanků Abram, dělostřelectva Paladin, bojových vozidel Bradley a 4000 vojáků dorazili do Evropy v rámci této operace. Tyto síly se poté přesunuly do Polska, aby se účastnily vojenských cvičení a byly poté nasazeny do sedmi zemí, včetně pobaltských států, Bulharska, Rumunska a Německa.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu Foto: Fas.org)
Loading...

Podobné články

Komentář “Španělsko plánuje vyslat 6 tanků a 350 vojáků do Lotyšska, jako součást expanze NATO

  • Provokace Ruska zememi ve zlocinne NATO pokracuji. Na severu na Baltu i v Cernem mori. Podle NATO je to obrana. Bude stacit malo a vypukne 3. svetova valka, o kterou USA usiluji, aby Rusko znicily jako konkurenta a uloupily mu jeho nerostne bohatstvi. NATO slouzi USA jako jeho podrztaska a bojova jednotka za zajmy USA. Aby se nereklo, ze USA jsou valecny stvac. Kdy uz ti idiotsti Evropani v NATO a EU tohle pokrytectvi zacnou chapat? Az dostanou od Ruska hrozne pres drzku????

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*