Španělsko nasazuje armádu k prosazování nových omezení proti COVID-19

Španělsko nasazuje armádu k prosazování nových omezení proti COVID-19

Španělští představitelé požádali o rozmístění armády v ulicích Madridu, aby pomohli prosadit nové „částečné uzavření“ uprostřed údajného nárůstu koronavirových infekcí.

Zhruba 850 000 obyvatelům 37 čtvrtí v hlavním městě bylo nařízeno omezit sociální interakce a omezit pohyb, s výjimkou základních důvodů, jako je práce, škola nebo vyhledání lékařské péče.Policie zřizuje nejméně 60 kontrolních bodů a za porušení bude vydávat pokuty od 600 eur.

„Potřebujeme pomoc armády pro dezinfekci … a posílení místní policie na vymáhání práva,“ uvedla během tiskové konference guvernérka regionu Isabel Diazová Ayusová.

Ayusová rovněž požádalo o opětovné zřízení provizorních nemocnic v okolí města, což bylo opatření, které bylo přijato při nástupu koronavirové krize ve Španělsku.

Úředníci údajně uvažují o rozšíření nových omezení do dalších 16 oblastí města – a potenciálně i mimo ně.

„Bude-li nutné uzavřít Madrid, uděláme to,“ uvedl regionální šéf zdravotnictví Enrique Ruiz Escudero.

Demonstranti vyšli v neděli do ulic a tvrdili, že jejich čtvrti se staly terčem, protože jsou převážně s nízkými příjmy a mají vysokou populaci přistěhovalců.

„Je to hrozné a špatné, protože je to diskriminace. Měli by regulovat metro. Jsme zabalení jako sardinky,“ řekl jeden místní obyvatel agentuře Reuters.

Starosta Madridu Jose Luis Martinez-Almeida jejich tvrzení popřel a řekl: „Neexistují žádní obyvatelé první třídy ani obyvatelé druhé třídy. V tuto chvíli musíme být spolu.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Španělsko nasazuje armádu k prosazování nových omezení proti COVID-19

  • Starosta Madridu. Ty blaho to jsou kecy jak z Rudyho Prava. Kam to ten svet dotahli,soudruzi?

  • Starosta Madridu. Ty blaho to jsou kecy jak z Rudyho Prava. Kam to ten set dotahli,soudruzi?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*