SOVAK navrhl zpoplatnit déšť. Prý to zlevní vodu. Někteří lidé slibovali totéž, když dojde k privatizaci městských vodáren.

SOVAK navrhl zpoplatnit déšť. Prý to zlevní vodu. Někteří lidé slibovali totéž, když dojde k privatizaci městských vodáren.

Sdružení vodovodů a kanalizací přišlo s netradičním návrhem, jak zkrotit neustálý růst cen vodného a stočného. Chce zdanit déšť, který dopadne na část silnic, železnic i zahrad. Vodárny slibují zlevnění vody. Plán sdružení ovšem zatím nenachází příliš pochopení u ministerských úředníků. Více ZDE

O co jde?

Můj názor je tento: Jde o zisky Koncernů. Stávající aktivita vedení koncernů, presentovaná zaměstnanci koncernů přes SOVAK, přesněji představenstvem SOVAKU, které kontrolují zaměstnanci koncernů, je přímý útok na veřejné rozpočty a na peníze občanů České republiky. Logika koncernů je prostá a pochopitelná: ZAPLAŤ

* odebíráš vodu = zaplať

* neodebíráš vodu= zaplať

* prší = zaplať

* neprší = zaplať

Dlouholetý přední zaměstnanec a člen orgánů koncernu Veolie a současně předseda SOVAKU František Barák o této výjimce tvrdí: „Je jasné, že většina výjimek diskriminuje ty, kterých se netýká, tedy většinu.“ Nesmyslnost této argumentace je evidentní a tvrzení pana Baráka je nehorázné, protože opak je pravdou.


Silnice slouží všem občanům a příroda není kanalizační trubka. Výjimka stanovená zákonem se vztahuje na majitele komunikací a zahrad. Plochy dálnic, silnic, místních a účelových komunikací veřejně přístupných včetně pevných zařízení potřebných pro přímé zajištění bezpečnosti a plynulosti drážní dopravy slouží většině občanů České republiky.

Voda, která naprší na zahrady, nekončí v kanalizacích a na čističkách. Nežijeme v kanalizaci, ale v přírodě. Voda se odpařuje, vodu potřebují rostliny, voda prosakuje do spodních vrstev atd. Důvod, proč zaměstnanci koncernů chtějí peníze za déšť od vlastníků komunikací a zahrad je zřejmý.

Cena vody je už natolik vysoká, že se lidé přestávají chovat jako stádo a protestují proti neustálému zdražování. Koncerny těžko prosazují další dojení spotřebitelů. Ceny vody porostou v následujících letech jen obtížně a stejně tak zisky koncernů. Proto koncerny hledají způsob, jak stádo podojit jinak. Dojit chtějí opět veřejné rozpočty (obce či stát) a občany. Více na VIDEU Lekce SmVaK.

zdroj : vodalidem.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “SOVAK navrhl zpoplatnit déšť. Prý to zlevní vodu. Někteří lidé slibovali totéž, když dojde k privatizaci městských vodáren.

  • Zisk je daný. Jde jen o to, na kolik m3 se rozpočítá. Čím víc budeme šetřit, tím dražší bude m3 vody. Vodárenské společnosti se chovají jako monopoly a zneužívají své postavení. Je čas jim to zatrhnout. V případě, že je trh takto deformován, měla by nastoupit regulace cen.
    Města prodala vodárny soukromým zahraničním společnostem. Ty z nich těží a neinvestují do vodovodních řadů. Až bude technický stav natolik špatný, že se nedá bez investic bezpečně dodávat voda, prodají vodárny zpět městům a se ziskem. Takové podnikání je zvrhlé a bez úplatnosti úředníků by nebylo možné.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*