Soud Romky s realitní makléřkou už ve středu

Soud Romky s realitní makléřkou už ve středu

P. Mach doufá, že p. Nosková nebude muset platit výpalné romské aktivistce

Soud s realitní makléřskou, která čelí žalobě od Romky na „odškodné“ 100 tis. Kč, proběhne v Litoměřicích ve středu 24. června (od 13 hod. v místnosti č. dv. 63 / I. patro.).

Realitní kancelář, působící v severních Čechách, byla terčem hrané provokace ze Romky, která ve spolupráci s ombudsmankou Šabatovou testovala ochotu RK pronajmout jí byt. Nastrčená Romka realitku zažalovala – chce nahradit „újmu“.

petr mach a Eliška Nosková

(více o celé kauze v závěru TZ)

Makléřky Noskové se ihned zastal europoslanec Petr Mach (Svobodní), podle něhož paní Šabatová hrubě překračuje svoje pravomoce. „Má především chránit občany před zlovůlí úřadů. Nikde v zákoně jsem nenašel, že by měla hledat provokatéry a ničit život slušným lidem, kteří poctivě podnikají a sami živí své rodiny. Vytvářet agenty provokatéry – to je estébácká praktika. Paní Šabatová by se měla stydět, a ne se nazývat ochráncem práv. Jen zasévá do společnosti strach,“ řekl už dříve ke kauze P. Mach.

Na pomoc realitní makléřce proto také založil transparentní účet č. 2000766566/2010 u Fio banky, kam jako první hned přispěl částkou 13 tisíc korun (stejnou částkou loni podpořil p. Michalákovou, která se snaží o vrácení svých děti zadržovaných v Norsku) a prosí každého, kdo může přispět libovolně malou částkou, ať se přidá.

K dnešnímu dni je na účtu téměř 65 tis. Kč. Cílem je vybrat peníze pouze na případnou pokutu – p. Nosková už dříve sama oznámila, že právníka si určitě zaplatí ze svého. Pokud by soud vyhrála, nebo by zkrátka pokutu nemusela platit, budou použity peníze na nějaký podobný problém.

P. Mach se osobně bohužel středečního soudu v Litoměřicích nemůže zúčastnit, protože musí být v Bruselu na jednání Evropského parlamentu, a tak bude paní Noskové držet palce aspoň na dálku: „Pevně doufám, že zvítězí zdravý rozum a paní makléřka Eliška Nosková nebude odsouzena k tomu, aby platila výpalné romské aktivistce. Pro případ, že bude nespravedlivě odsouzena, shromažďujeme příspěvky na její podporu.“

V Litoměřicích ho zastoupí místopředseda Svobodných Radim Smetka a tisková mluvčí Kateřina Kašparová.

VÍCE O CELÉ KAUZE ZDE:

„Testovací“ telefonáty proběhly v dubnu 2013. Pak majitelce RK přišla výzva od najaté telefonující Romky k úhradě 100 tisíc Kč za údajnou „újmu“, kterou měla utrpět tím, že jí odmítli pronajmout byt (který ani pronajmout nechtěla – šlo jen o „test“). Až tři měsíce poté se p. Nosková dozvěděla, že vůbec šlo o provokaci, a nikoliv reálnou situaci.

Viz např. zde:

www.ceska-justice.cz/2015/03/ombudsmanka-testovala-hranou-provokaci-realitni-kancelare-romka-podala-zalobu-za-ujmu

Ombudsmanka celou kauzu poprvé zveřejnila až ve Zprávě o činnosti za 4. čtvrtletí 2014 pro Poslaneckou sněmovnu:

www.ochrance.cz/fileadmin/user_upload/zpravy_pro_poslaneckou_snemovnu/Ctvrtletky/2014-04-Q-web.pdf

(viz str. 10 bod B.3.2 Nezprostředkování nájemního bydlení Romům)

P. Nosková už dříve zdůraznila, že jako realitní kancelář musí respektovat přání klienta, který výslovně nechtěl ve svém bytě ubytovat Romy. „Je to realita, že většina lidí nechce Romům pronajímat byty, protože už mají špatné zkušenosti – zničené byty, ukradené a rozprodané vybavení bytů ad.,“ řekla médiím Eliška Nosková.

Podle P. Macha řízenou provokací došlo k útoku na základní lidské právo – právo na majetek. „Prý už nemáme právo si vybrat, koho ubytujeme ve svém bytě. Paní Šabatová nám rozhodně nemá co diktovat! Chci, aby se tato kauza stala příkladem, že se už nenecháme vydírat!“ prohlásil Mach.

https://web.svobodni.cz/

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Soud Romky s realitní makléřkou už ve středu

  • Tato akce úřadu Šabatové silně připomíná praktiky STB, která také provokatéry používala, když chtěla rebelujícího občana provokacemi nachytat při nezákonném jednání. Kam to zase spěje, už dnes je mnohé u nás horší než za tzv. totality.

  • Šabatová není oprávněna organizovat provokace, aby někoho usvědčila z porušování zákona. Pokud má někdo něco platit, měl by to vymáhat od Šabatové, která si spletla svou náplň práce. Zvláště v současné situaci není možné dělat dojem, že si u nás může každý, kdo má jinou barvu pleti, něco vysoudit tím, že vyprovokuji občana ČR k porušení zákona. Po této zkušenosti se budu Romům velkým obloukem vyhýbat. Pro mne neexistují. Jsem z generace, která slovo ROM neznala. Tehdy to byli Cikáni a museli pracovat jako ostatní. Měli stejné podmínky jako ostatní, tedy stejná práva a zejména povinnosti. Dnes znají ti Romové jen svá práva, povinnosti ne. Práce je pro ně hanlivé slovo. Za všechno může pozitivní diskriminace a lidé jako je Šabatová.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*