Sorosovy a Gatesovy nadace pracují na vytvoření nového mezinárodního světového řádu

Sorosovy a Gatesovy nadace pracují na vytvoření nového mezinárodního světového řádu

Loni vypukl rozsáhlý skandál poté, co francouzský právník a šéf Evropského centra práva a spravedlnosti Gregor Puppinck odhalil mocný vliv George Sorose v rámci Evropského soudu pro lidská práva.

Nyní Puppinck odhalil, že Sorosova nadace Open Society Foundation a Microsoft Billa Gatese jsou na základě výročních finančních zpráv této instituce dva největší dárci Rady Evropy.

Podle Puppinckovy zprávy obě nadace věnovaly Radě Evropy v letech 2004 až 2013 téměř 1,4 milionu eur a v letech 2006 až 2014 690 000 eur. Nadace Open Society také podporuje několik iniciativ Rady Evropy.Od roku 2015 není po přímém financování ani stopy, protože Rada Evropy vytvořila zvláštní fond pro mimorozpočtové, dobrovolné dárcovství. Díky tomu nemusí tyto peníze uvádět ve svých finančních výkazech.

Tato otázka se netýká jen Rady Evropy, ale také Mezinárodního trestního soudu, který v roce 2017 obdržel 115 000 dolarů od nadace Open Society Foundation. Finanční podporu obdržela také WHO a OSN. Gatesova nadace je vlastně druhým největším dárcem WHO poté, co v roce 2019 této organizaci věnovala 530 milionů dolarů – a zaostala jen za Spojenými státy.

Osmdesát procent rozpočtu WHO je založeno na dobrovolných příspěvcích nadací a vlád. Tento způsob financování vyvolává pochybnosti o nezávislosti organizace. Právě prostřednictvím mezinárodních organizací chtějí „pokrokoví“ dárci dosáhnout svých globálních cílů, což představuje ofenzivu „filantropických miliardářů“, pokusit se získat globální politický vliv s opomenutím demokratických mechanismů a kontroly.

Zejména George Soros má navíc osobní styky s několika vlivnými členy těchto mezinárodních organizací.

Bývalý generální tajemník Rady Evropy Thorbjørn Jagland označil Sorose za svého „dobrého přítele“, zatímco jiní, například komisař pro lidská práva Rady Evropy do roku 2018 Nils Mulznieks, byl programovým ředitelem zaměstnaným Sorosem. Také Jean-Claude Juncker a vysoká komisařka OSN pro lidská práva Michelle Bacheletová nazývají Sorose svým přítelem. Seznam pokračuje, se zdánlivě nevyčerpatelnou zásobou mocných lidí napojených na Sorose.

V rozhovoru pro francouzský týdeník Valeurs Actuelles Puppinck prozradil, co leží v zákulisí těchto osobních vztahů se Sorosem. Miliardář a jeho lobbisté se v letech 2014 až 2018 čtyřiašedesátkrát setkali s komisaři EU, například s Věrou Jourovou, a často si během svých schůzek dokonce udělali přátelské selfie.

Puppinck naznačuje velmi silné a privilegované lobbistické postavení Sorose a jeho aktivistů, neboť mnoha prezidentům a evropským vládám nikdy nebyly dovoleny tak úzké vztahy s úředníky Evropské komise.

Další ze Sorosových organizací, „Open Democracy“, mezitím shromáždila obrovské množství novinářských zdrojů proti Puppinckovi a jeho organizaci za účelem Puppinckova vyšetřování Sorosova vlivu. Označili Evropské centrum pro právo a spravedlnost za „křižáky“ a „tajnou armádu“, která má „proniknout do našich demokratických institucí“.

Jde o dobře známou metodu umlčování politických oponentů, kteří zasahují proti nejmocnějším lidem na světě, a v případě Sorose o reprezentaci například vytvoření nového postdemokratického vládního systému na mezinárodní úrovni.

„Otevření“ společností je ve skutečnosti přípravou na jejich uzavření v systému nejasných a globálních vazeb.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*