Sorosem financované nevládní organizace chtějí svrhnout maďarskou vládu

Sorosem financované nevládní organizace chtějí svrhnout maďarskou vládu

Činnost organizací financovaných americkým miliardářem Georgem Sorosem v Maďarsku jsou „protidemokratické“ a chtějí podkopat vládu v Budapešti, řekl maďarský ministr zahraničí kanálu RT.

Soros „by chtěl, aby tato vláda padla, on by chtěl tak nějak tuto vládu vyhodit, protože nemá rád naše zásady,“ řekl ministr zahraničí Peter Szijjarto reportérce kanálu RT Sophii Ševarnadze.

„Považujeme to za velmi nedemokratické, když chce někdo ze zahraničí ovlivnit maďarské voliče, koho budou volit,“ uvedl ministr.

Několik dní před tímto rozhovorem, maďarský parlament začal projednávat návrh zákona umožňující orgánům kontrolovat vedení nevládních organizací a vyžádat si podrobné zprávy o jejich zahraničních dotacích.

Dříve v lednu, předseda vládnoucí strany Maďarské občanské unie, Szilárd Németh uvedl, že „tyto organizace musí být odsunuty všemi dostupnými nástroji, a myslím, že je třeba je vymést pryč a věřím, že mezinárodní podmínky jsou proto teď vhodné s nově zvoleným prezidentem (Donaldem Trumpem).“

Loni v září, Nemeth, který je zároveň místopředsedou výboru pro národní bezpečnost Maďarska, předložil seznam 22 nevládních organizací „napojených na síť Sorose za účelem podrobit tyto organizace detekční kontrole.“

Ministr zahraničí Szijjarto uvedl, že je samozřejmě právem jeho země chránit se před cizím vlivem. „To je to, co jsme hodně slýchali z USA v posledních měsících- že je vnější vliv tak nebezpečný. Takže to je dobrý důvod- pokud je to americké postavení, může to být i naším postavením.“

Maďarsko, které leží v samém srdci Evropy, se loni stalo hlavním průchodem pro stovky tisíc migrantů a uprchlíků, kteří se chtěli dostat do severní Evropy. Vláda vedená pravicovým prezidentem Viktorem Orbánem, reagovala tím, že postavila ploty podél hranic Maďarska a zavedla přísné hraniční kontroly. Budapešť důsledně odmítal povinné přerozdělovací kvóty podporované EU a označil je za ránu pro suverenitu členských států.

Szijjarto citovat zprávy zpravodajské služby informující, že „existují organizace, které pomáhaly nelegálním migrantům najít způsoby, jak v Maďarsku zjistit, kde by mohli migranti narušit naše hranice a jak žádat o azyl a tyto zprávy uvádí, že George Soros byl v pozadí těchto organizací.“

Země ležící východně a jižně od Maďarska jsou také znepokojené z operací Sorose. V Makedonii byla spuštěna organizace s názvem Stop Operation Soros (SOS). Její zakladatel, Nikola Srbov, obvinil Sorose z únosu občanské sopečnosti a vyzval své následovníky, aby „bojovali proti civilnímu sektoru jednoho smýšlení, který je navržen a veden právě Sorosem,“ podle deníku Vecer.

Ruští prokurátoři označili hlavní Sorosovu neziskovou organizaci, Society Foundation (OSF) a nadaci OSF Assistance Foundation jako hrozbu pro ruský ústavní pořádek a národní bezpečnost v roce 2015 a zakázali jim poskytovat granty ruským partnerům.

Organizace provozované Sorosem byly také obviněny z vměšování se do ukrajinských záležitostí a podpoře protestů tzv. majdanu, které vedly k vypuzení demokraticky zvoleného prezidenta Viktora Janukovyče.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Loading...

Podobné články

2 Komentáře “Sorosem financované nevládní organizace chtějí svrhnout maďarskou vládu

  • Zid Soros ptri do orchestru a party neokonu jako Clintons, Bush, Rockefellers, Bilderberg clenove, atd.. Proste prachac, ktery se snazi hybat svetem. Pres sve neziskovky destabilizuje politicke pomery v mnoha zemich. Umi vyvolat placena hnuti a demonstrace, ktere mohou byt pro stabilitu zemi katastrofalni. V tom je nebezpecny vsude tam, kde jeho neziskovky nebyly zakazany jako v CR. Drtinova muze dal delat interviews v CT. I tu financuje, je ve vedeni jeho nadace. Podle toho sve rozhovory moderuje a smeruje. Na druhe strane CT i Cro vyloucily opravdove odborniky na Islam a zkusene novinare, kteri rikali lidem pravdu jako p. Petranek. Takova je situace. Kdo se bude za to kdy zodpovidat? U nas nikdo a nikdy. Proto je to tak jak to je.

  • Držím Orbánovi palce a tomu drzému boháči přeji, aby dostal spravedlivou odplatu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*