Sorosem financovaná skupina obviňuje „Rusko“ z populistického vítězství v Itálii

Sorosem financovaná skupina obviňuje „Rusko“ z populistického vítězství v Itálii

Krajně levicový švédský časopis Expo – jehož mateřská organizace Nadace Expo je financována levicovým miliardářem Georgem Sorosemtvrdí, že ruské sdělovací prostředky ovlivnily italské volby tím, že „podněcovaly nenávist vůči přistěhovalcům“.

Časopis se odvolává na studii společnosti Alto Data Analytic, která byla zveřejněna ve španělském deníku El Pais a která tvrdila, že ruská mediální společnost Sputnik výrazně svými zprávami ovlivnila volby.

Zpráva tvrdí, že zpravodajská webová stránka Sputnik v italském jazyce byla sdílena více než kterákoli jiná s těmi, kdo vyjádřil kritický názor na masovou migraci, což údajně vedlo k nárůstu podpory populistických, proti-imigračních stran, jako je hnutí Pěti hvězd a Liga severu Mattea Salviniho.

Italská verze levicového deníku Huffington Post byla jedinou zahraniční mediální společností, která měla být sdílena více než tento ruský portál.Autor článku Expo tvrdí: „Ruská propaganda následuje v Itálii stejný vzorec jako v jiných kontextech: pochybné zdroje a pochybní odborníci, stejně jako senzační titulky, které sdílejí desítky tisíc uživatelů s cílem, aby byl obsah virální a posílil vnímaný problém“.

Obdobná obvinění z ruského vměšování se objevují při každých volbách od hlasování o Brexitu v roce 2016.

U Nadace Expo, která publikuje časopis Expo, bylo prokázáno spojení na maďarsko-amerického levicového miliardáře George Sorose, a získala v roce 2014 od jeho Nadace Open Society 25 000 dolarů.

Skupina je také napojena na britskou krajně levicovou skupinu HOPE Not Hate (HnH), která je také financována Sorosem, prostřednictvím krajně levicového aktivisty Patrika Hermanssona, který v minulosti psal pro časopis Expo a v současné době pracuje pro HnH.

HnH byla také obviněna z poskytování zavádějících nebo dokonce falešných tvrzení o „nenávisti“ na sociálních sítích. Deník Economist minulý rok poukázal na to, že skupina nahromadila o 3000 procent více případů „nenávistných projevů“ po vraždě labouristky Jo Coxové.

(George Soros Foto: AP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*