Soros zaútočil na Trumpa: Musíme zajistit, aby byl „narcistický“ POTUS v roce 2020 poražen

Soros zaútočil na Trumpa: Musíme zajistit, aby byl „narcistický“ POTUS v roce 2020 poražen

Krajně levicový miliardář George Soros zaútočil v Davosu na amerického prezidenta Donalda Trumpa s tím, že musí být pro lepší dobro na celém světě odstraněn z úřadu.    

V projevu na „soukromé večeři“ na Světovém ekonomickém fóru v Davosu ve Švýcarsku, Soros prohlásil, že se „osud světa“ rozhodne letos v listopadu.Mocný 89letý spekulant obvinil prezidenta z toho, že je „podvodníkem“ a „narcistou“, který chce, aby se svět „točil kolem něj“, podle CNBC.     

„Když se jeho fantazie stát se prezidentem stala skutečností,“ zvětšilo se jeho ego, řekl Soros účastníkům a dodal: „Tím se jeho narcismus změnil na zhoubnou nemoc.“

Deník Breitbart.com napsal: Soros, který dosud nepodpořil žádného kandidáta Demokratů pro volby v roce 2020, pak řekl, že letošní volby rozhodnou o „osudu světa“, píše CNBC. Miliardář v říjnu hovořil s uchazečkou o Bílý dům senátorkou Elizabeth Warrenovou (D-MA), která je podle něj „nejkvalifikovanější na to, aby byla prezidentkou“, ale přestal jí formálně vyjadřovat podporu.

To samozřejmě není poprvé, co správce hedgeových fondů útočil na prezidenta Trumpa na Světové ekonomické fórum. V loňském roce Soros kritizoval prezidentův vyjednávací styl proti Číně, který vyvrcholil podepsáním obchodní dohody první fáze minulou středu.

„Bohužel se zdá, že prezident Trump sleduje jiný směr: Udělejte ústupky Číně a vyhlašujte vítězství, zatímco obnovujete své útoky na spojence USA,“ řekl Soros v té době. „Může to ohrozit americký politický cíl omezit zneužívání a excesy Číny.“

Na letošní akci Soros také kritizoval vůdce Čínské komunistické strany Xi Jinpinga za to, že jeho vláda použila na čínské občany totalitní systém hodnocení sociálních kreditů. Xi používá „umělou inteligenci, aby měl úplnou kontrolu nad svými lidmi,“ varoval Soros. Také uvedl, že čínský prezident se „snaží vykořisťovat“ prezidenta Trumpa co se týče obchodu.

Tyto poznámky navazovaly na projev prezidenta Trumpa před Světovým ekonomickým fórem, ve kterém nabízel svou první hospodářskou politiku Amerika na prvním místě jako model pro globální prosperitu.

„Největší povinností národa jsou jeho vlastní občané. Uctívat tuto pravdu je jediný způsob, jak vybudovat víru a důvěru v tržní systém. Lidé budou plně investovat do svých národních budoucností až tehdy, když vlády dají přednost svým vlastním občanům.“

„Program pro pracovníky, občany a rodiny ukazuje, jak může národ prosperovat, když jeho komunity, společnosti, vláda, spolupracují pro dobro celého národa, „uvedl Trump.

Prezident Trump také využil svou řeč k tomu, aby odmítnul klimatický alarmismus.

„Tito alarmisté vždy vyžadují totéž: absolutní moc ovládat, transformovat a řídit všechny aspekty našeho života,“ řekl Trump. „Nikdy nenecháme radikální socialisty zničit naši ekonomiku, zničit naši zemi nebo zničit naši svobodu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*