Soros: Spojené státy na pokraji třetí světové války s Čínou

Soros: Spojené státy na pokraji třetí světové války s Čínou

Známý miliardář a investor George Soros prohlásil, že zdravotní stav čínské ekonomiky jej znepokojuje kvůli možnosti další světové války.

Vojenské výdaje jsou v Číně na vzestupu, a existuje snaha k přechodu na doma vedenou ekonomiku vývozu, řekl Soros na konferenci Světové banky v Bretton Woods.

Pokud se tento krok zadrhne, řekl Soros, tak je „pravděpodobné“, že čínští představitelé budou podporovat externí konflikt – možná proti americkému spojenci- aby udrželi zemi pohromadě a udrželi jí u moci.

geroge soros

Pokud dojde ke konfliktu mezi Čínou a vojenským spojencem Spojených států, jako třeba Japonskem, pak není přehnané říci, že jsme na prahu třetí světové války,“ uvedl Soros kterého citoval MarketWatch.

Soros vyzval Spojené státy, aby učinili „významný ústupek“ a dovolily čínské měně připojit se k Mezinárodnímu měnovému fondu. To by učinilo jüan potencionálním soupeřem dolaru jako světové rezervní měně.

Na oplátku, Čína by musela učinit podobně velké ústupky a reformovat svou ekonomiku, jako je přijetí právního státu,“ uvedl Soros.

Povolení čínskému juanu být na měnovém trhu, by vytvořilo „závazné spojení“ mezi těmito dvěma systémy, uvedl. Taková dohoda bude pro makléře složitá, uznal Soros, ale alternativou by mohla být globální katastrofa.

Bez toho, existuje reálné nebezpečí, že Čína se spojí politicky i vojensky s Ruskem, a pak se stává hrozba třetí světové války skutečností, tudíž to stojí alespoň za pokus.“

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Soros: Spojené státy na pokraji třetí světové války s Čínou

  • Soros toho uz nakecal…
    a je ukazka toho, ze mat mrte penazi neznamena mat v hlave.
    hlavne, takychto trolov uz netreba vobec pocuvat a treba zakazat jeho neziskovky montovane po europe.

  • To by se starýmu židákovi hodilo připojit se, aby měl kontrolu a mohl dále přivádět státy do područí a válek. Ani se Ćíně nedivím a divím se, že tohodle starýho zmr.a ještě někdo neodpráskl. Hnus

  • Ale není Američan jako Američan Celý století nás držej Židáci pod krkem, bohatnou na neštěstí jiných, naprosto bezohledně. A neříkejte, že nemám pravdu. Takhle nás zblbli, že se lidi bojej vyslovit slovo žid.

  • Od konce druhé světové války je největším agresorem USA. Nikdo jiný o válku neusiluje, jen se snaží zabránit tomu, aby by Američany napaden. USA si netroufnou na jadernou velmoc, která je schopná zasáhnout zbraněmi hromadného ničení jejich území. Jiná obrana proti USA není. Snad kromě toho – vlézt jim kamsi a být jejich satelitem jako jsme my.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*