Soros se vměšuje do demokracií EU tím, že financuje levicové skupiny a média to označují za nezávislý aktivismus

Soros se vměšuje do demokracií EU tím, že financuje levicové skupiny a média to označují za nezávislý aktivismus

Když George Soros utrácí potenciálně miliardy dolarů, aby ovlivnil politiku v Evropě a zasahoval do národních voleb, média to nazývají „nezávislým aktivismem“.  

Sorosova nadace Open Society plánuje přidělit milióny dolarů pro různé levicové skupiny v západní Evropě, které v nedávných volbách přicházejí o prostředky kvůli ziskům pravicových nacionalistických stran.Tisková agentura Reuters napsala: „Tváří v tvář vzrůstající pravici se Sorosovy nadace dívají na Západ“:

Nadace Open Society George Sorose, která je nejlépe známá financováním aktivistů v oblasti občanských práv ve východní Evropě a v rozvojovém světě, stále více obrací svou pozornost na zámožnou západní Evropu v reakci na vzestup pravice.

Úředníci hedgeových fondů a filantropové charity, které vynakládají zhruba miliardu dolarů ročně, uvedly, že nedávné volební úspěchy nacionalistické pravice vyvolaly stejný pokles prostoru pro nezávislý aktivismus, který byl dříve pozorován ve východní Evropě.

V jižní Francii nadace zakročila, aby nahradila finanční prostředky pro místní pro-migrační a proti-diskriminační skupiny, jejichž financování bylo zmrazeno, když tehdejší Národní fronta Marine Le Penové, přejmenována na Národní shromáždění, převzala moc v řadě obcí.

S německou stranou Alternativa pro Němcko, která má na podzim dosáhnout značných zisků v regionálních volbách napříč východem země, se nadace připravuje na podobné kroky, uvedla Selmin Caliskanová, ředitelka její nové berlínské kanceláře.

„ Nyní se díváme na možnost poskytnutí nouzového fondu podpory a solidarity pro aktéry občanské společnosti ve východním Německu, kteří sdílejí naše hodnoty,“ uvedla.

„Každý, kdo tam pracuje proti rasismu, proti antisemitismu, pomáhá a podporuje migranty a žadatele o azyl, lidé, jako je Červený kříž, mají všichni takové obavy, že jejich financování bude ztraceno,“ dodala.

Rozšířené zaměření, které zahrnuje financování organizací věnujících se podpoře ducha komunity v chudých částech severní Anglie, které silně hlasovaly pro Brexit, odráží obavy, že západní Evropa také podlehne kouzlu nacionalistických silných vůdců, jako je maďarský premiér Viktor Orbán.

Když Rusko údajně utratilo několik set tisíc dolarů za reklamu na sociálních sítích, aby ovlivnilo americké volby (podle Googlu Rusko utratilo jen 4 700 dolarů), označilo se to za „útok proti naší demokracii“ a tzv. „volební interference“ byly označeny za vměšování“.

Když George Soros utrácí potenciálně miliardy dolarů, aby ovlivnil politiku v Evropě a zasahoval do místních voleb, média to nazývají „nezávislým aktivismem,“ bojujícím za „občanská práva“ a „ducha komunity“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*