Soros se pokouší o další násilný Maidan v Rumunsku

Soros se pokouší o další násilný Maidan v Rumunsku

Tuto sobotu se v rumunském hlavním městě shromáždilo asi 10 000 Rumunů na demonstraci sponzorované Sorosem a jeho nevládními organizacemi US-AID a NED kolem hnutí Rezist (stejný název jako Otpor, který Soros použil proti Srbsku) a další Rumuni, většinou zaměstnanci zahraničních nadnárodních společností, aby bojovali proti anti-globalistické socialistické vládě Rumunska a jeho vlasteneckým a lidovým reformám.

Sorosovy loutky byly odesílány z celé země do hlavního města, hlavně z Cluj Napoca, což je ohnisko zrádných nevládních organizací sponzorovaných v zahraničí. Facebook a Twitter byly využity k jejich mobilizaci. Cílem protestu bylo jistě způsobit další Maidan, jak jsme mohli vidět na Ukrajině – obsadit hlavní centrum, Revoluční náměstí a rozložit stany.

Jejich násilné úmysly byly však později odhaleny, když se rumunská policie zmocnila různých zbraní, od nožů, plynových pistolí po pyrotechniku.

zbrane

Násilníkům se na nějakou dobu podařilo prorazit policejní ploty a zablokovat provoz, ale později byly vytlačeni díky okamžité reakci rumunské policie. Trvalo jen pár minut, než bylo hlavní náměstí vyčištěno od provokatérů, zatímco desítky lidí byly zatčeny.Není to poprvé, kdy došlo k těmto podvratným akcím. Tyto protesty se konají jednou za měsíc a jejich cílem je zastavit vládní soudní a další reformy, které by mohly dát moc rumunským soudcům a omezit vliv americké protikorupční agentury DNA, jejíž jediný účel je zničit rumunské hlavní město, uvěznit bohaté Rumuny pod falešnou záminkou na základě vykonstruovaných spisů a jejich bohatství později prodat cizincům.

Pokrytectvím je, že pokud korupce neznamená neokoloniální projekt převedení suverénního kapitálu do rukou zahraničních kapitalistů a zvýšení nákladů na život a pracovní příležitosti pro milióny Rumunů, pak má v realitě vše malý význam. Takže americká protikorupční agentura „DNA“ je ve skutečnosti vůdčí silou skutečné korupce, pokud bude dnes v Rumunsku smysluplně definována.

Tito liberální eurofilní demonstranti se v Rumunsku nazývají bots, většina z nich jsou běžní zaměstnanci zaměstnaní v tzv. nevládním sektoru nebo v nadnárodních společnostech, které chtějí v Rumunsku zastavit reformy. Cílem reformy socialistické vlády je např., aby nadnárodní společnosti platily vyšší daně a zavést zákony, které zakazují prodej pozemků a nerostných surovin cizincům, také aby bylo soudnictví v rukou Rumunů, nikoli v rukou americké protikorupční agentury DNA. V uplynulých letech byl rumunský zemědělský podnik těžce zasažen intervenčními a spekulačními systémy EU, které v reálném čase zaznamenaly nárůst nákladů na potraviny pro Rumuny a pokles místní produkce pod jejich kapacitu.

Socialistická vláda PSD zvítězila ve volbách, které se konaly před 13 měsíci a získala více než 50% v obcích, Parlamentu a Senátu, zatímco liberálové získali kolem 20%. To je důležitý fakt. Zatímco se demonstrace zdají být velké, nejsou nic proti referendu, které se konalo u posledních voleb, numericky řečeno. Oni musí být chápáni jako vokální menšina, která odmítá respektovat vůli rumunského lidu, která se na úkor USA a EU unavila neoliberálními reformami.

Je zajímavé, že Rumuni, kteří pracují pro nadnárodní společnosti, jsou často nuceni svými otrokáři, aby se zúčastnili těchto násilných protestů, a je jim vyhrožováno propuštěním, pokud neposlechnou. Je to proto, že rumunská vláda chce zvýšit daně nadnárodních společností v Rumunsku, které se vyhýbaly jejich placení díky různým systémům. Sorosem podporovaní a Gene Sharpem inspirovaní protestující „Rezist“ jsou známí tím,  že na svých setkáních, zejména v USA, Kanadě a Izraeli, ukazují vlajky zahraničních zemí, což jasně ukazuje, které země je sponzorují a platí jim za to, aby způsobili chaos.

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Foto: Evz.ro)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*