Somálský otec zařídil své dceři mrzačení genitálií (FGM), aby se přestala „cítit sexy“

Somálský otec zařídil své dceři mrzačení genitálií (FGM), aby se přestala „cítit sexy“

Somálský řidič Uber Taxi umožnil, aby jeho sedmiletá dcera podstoupila mrzačení ženských pohlavních orgánů (FGM), protože, jak řekl, „ženy se pak přestanou cítit sexy.“              

Případ představuje jeden z prvních případů trestního stíhaní za takový zločin – společný v některých muslimských kulturách – který se dostal k soudu ve Velké Británii, přestože je zde tato praktika od roku 1985 nezákonná.

„Případ se týká praxe, která je v této zemi nezákonná a v zemích po celém světě se stává nelegální,“ řekla státní zástupkyně u soudu.

„Existují však společenství v Africe a na Středním východě, kde je to běžné,“ uvedla podle deníku Guardian.

V obžalobě se uvádí, že somálský otec, který hovoří „lámanou“ angličtinou, přiznal, že své dceři nechal zmrzačit pohlavní orgány charitativnímu pracovníkovi a bojovníkovi proti FGM Samimu Ullahovi poté, co jej v březnu 2016 naložil do svého taxi.

Pan Ullah se zeptal řidiče, zda ví, jaká praxe používá somálské slovo „sunna“. Řidič údajně udělal křížek svým prstem a odpověděl: „Myslíte řez?“

Muž poté uvedl, že dovolil, aby bylo FGM provedeno jeho vlastní dceři a argumentoval, že mnoho lidí v jeho kultuře tuto praktiku přijalo s tím, že slabší verze této praktiky není špatná.Poté co jej odvezl na místo, charitativní pracovník zavolal policii a důstojníci si rodinu zavolali a bylo zjištěno, že dívka ve věku sedmi let měla zmrzačený klitoris, píše deník Bristol Post.     

Pan Ullah dodal: „On (obžalovaný) mi řekl, že to udělal v oblasti Bristolu. Zeptal jsem se ho, jestli ví, že je to nelegální a on odpověděl, že je to kultura a tradice, někteří lidé to dělají, někteří ne.

„Řekl mi, že to udělal své dceři a že existují místa, kde se to dá provést. Řekl, že je to blízko zdravotního střediska.“

„Zeptal se mě, zda vím, proč se to dělá a než my dal možnost odpovědět, řekl: „Ženy se už pak pořád necítí sexy.“

V loňském roce bylo ve Velké Británii zaznamenáno více než 5 000 nových případů mrzačení ženských pohlavních orgánů a přibližně 9 000 žen se kvůli této praxi obrátilo o pomoc k Národní zdravotní službě (NHS).

Toto číslo znamená, že je každý den kolem 14 nových případů a třetina žen a dívek, které hledají pomoc, se narodila v Somálsku, podle údajů NHS.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*