Šokující studie: Alkohol je opravdová droga a ne konopí jak nám tvrdí.

Kolikrát jste již slyšeli, že marihuana je „ přechodná droga,“ která vede k užívání drog silnějších a návykových? Je to neustále opakováno za účelem  přiživení negativismu ve spojení s marihuanou. O toto tvrzení se neopírá žádná studie. Ve skutečnosti, všechny vědy spojené s marihuanou ukazují její obrovský terapeutický potenciál pro širokou škálu lidských onemocnění. Je důležité si uvědomit, že terapeutického potenciálu je dosaženo, když je přijata transdermálně, nikoliv kouřením. Kouření marihuany totiž mění chemické složení rostliny.

Studie zveřejněná v recenzovaném magazínu School Health zjistila, že teorie o „přechodné droze“ nemůže být spojována s marihuanou, ale spíše jednou z nejvíce škodlivých a sociálně akceptovaných drog na světě, alkoholem.

Účelem této studie bylo prozkoumat a zjistit, které drogy (alkohol, tabák nebo marihuana), mohou být skutečně brány jako „přechodná droga ,“ která vede k dalšímu zneužívání návykových látek. Byl k tomuto účelu použit národně reprezentativní vzorek středních škol seniorů.

Opět platí, že výsledky ukázaly, že alkohol představoval největší hrozbu, která zase vede k užívání tabáku, marihuany a dalších látek. Dále, studenti, kteří konzumují alkohol „vykazovaly významně vyšší pravděpodobnost použití obou legálních a nelegálních drog.“

Studie dospěla k závěru:

Závěry z tohoto šetření podporují skutečnost, že alkoholu by se měla dostát hlavní pozornost při programování prevence ve školách, protože použití jiných látek, by mohlo ovlivnit zpoždění, nebo prevenci v užívání alkoholu. Proto se zdá rozumné pro školy a představitele veřejného zdravotnictví, aby jejich úsilí směřovalo k preventivnímu zaměření, politiky a finančních prostředků, na řešení problému užívání alkoholu u dospívajících..


Tato studie je skvělý pomocník k odhalení propagandy, která je často spojovaná s marihuanou. Je absolutní nesmysl, že alkohol a kouření cigaret je legální, jelikož mají mimořádně škodlivé účinky na zdraví, zatímco marihuana zůstává stále nelegální, bez prokázaných negativních účinků na zdraví jedince. Ve skutečnosti vědci objevili účinky konopí, které snižují poškození mozku způsobené alkoholem. Můžete si o tom přečíst více zde.

Je na čase se dívat na marihuanu jako na terapeuticky léčivou bylinu, která by měla být pro tyto lékařské účely využita. Během posledních několika let nastal obrovský nárůst povědomí s ohledem na léčivé účinky konopí, speciálně v oblasti léčení rakoviny. Můžete si o tom přečíst více zde.

Rick Simpson : Úžasný příběh o tom, jak výtažek z konopí může vyléčit rakovinu

 

zdroj : www.healthyaeon.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*