Šokující prohlášení německého policisty: „Nemůžeme uprchlíky ani zatknout“

Šokující prohlášení německého policisty: „Nemůžeme uprchlíky ani zatknout“

Německý policista řekl médiím, že bezpečností složky nemohou účinně potírat trestné činnosti mezi uprchlíky, aniž by byly obviněny z nadměrného násilí či rasismu, zatímco mnoho nebezpečných incidentů je drženo v tajnosti, s cílem udržet žádoucí statistiky.

Federální policista, označen jako Bernd K., který pracoval po dobu šesti měsíců na mnichovském vlakovém nádraží a také v uprchlických „hotspotech“ v Bavorsku, se podělil o své zkušenosti s deníkem Bild.

„Z počátku přicházely většinou rodiny s dětmi- vypadaly vzdělaně a hovořily anglicky,“ uvedl důstojník. „Teď jsou 95 procent uprchlíků svobodní muži.“

Lidé nemají ponětí, co se ve skutečnosti děje, a to i pokud jde o násilnosti nebo fyzické týrání, protože celkový obraz je změkčen, pokračoval.

Ilustrační obrázek Foto: Sean Gallup/Getty Images
Ilustrační obrázek Foto: Sean Gallup/Getty Images

„Jeden žadatel o azyl chtěl druhému proříznout hrdlo. Ale zpráva o činu zahrnovala pouze těžká zranění, spíše než pokus o vraždu. To vypadá lépe pro statistiku,“ vysvětlil Bernd K. Podle jeho názoru, kriminalita mezi uprchlíky daleko převyšuje kriminalitu místního obyvatelstva:

„Za pár posledních měsíců jsem měl jen jedno trestní obvinění proti Němci, zbytek (podezřelých) byli jen uprchlíci.“

S odkazem na zneužívání a obtěžování vůči ženám, podobné těm, ke kterým došlo na Silvestra v Kolíně nad Rýnem, důstojník uvedl, že takové případy jsou velmi rozšířené i v celém Bavorsku.

„Ženy jsou na nádraží pravidelně sexuálně obtěžovány a uráženy. Když jen hovoříme o zákazu vstupu do areálu, tak na nás křičí: „Vy nejste má policie, jste rasisti!“

Nicméně, když je potřeba uprchlíka zkontrolovat, policie jej namůže zadržet ani na chvíli, uvedl důstojník, který citoval „mimořádné nařízení“ předepisující zákaz donucovacích kroků. „Naše domácí pravidlo je- lepší jej nechat utéct.“

Německé bezpečností složky musí zavést přísnější kontrolu pachatelů, stejně jako více policistů a více nezávislosti na politické agendě, pokračoval důstojník.

„Jinak se to všechno jednoho dne změní na velký třesk, pokud už tomu tak není,“ dodal důstojník.

Policejní orgány v Německu a sousedním Rakousku a Švédsku se dostaly pod smršť kritiky kvůli zvýšeným počtům případů sexuálních zneužívání žen ze strany podezřelých údajně pocházejících ze severní Afriky nebo Středního východu. Situace před a po silvestrovských masových útocích nedalekého vlakového nádraží v Kolíně nad Rýnem a v centu města byla policií hlášena jako „klidná atmosféra, což pobízí policejního šéfa v Kolíně nad Rýnem, aby odstoupil.

Po průběžných zprávách o sexuálních útocích na ženách v rakouském Salcburku a Vídni, policejní náčelník Gerhard Purstl řekl deníku Krone: „Ženy by obecně pozdě v noci neměly vycházet bez doprovodu na ulici, měly by se vyhnout podezřelým oblastem,“ v rozhovoru, který vyvolal vlnu kritiky.

Sexuální útoky probíhaly na Silvestra v řadě evropských zemí. Největší počet útoků byl zaznamenán v Kolíně nad Rýnem, kde bylo nahlášeno 516 trestních případů.

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

2 Komentáře “Šokující prohlášení německého policisty: „Nemůžeme uprchlíky ani zatknout“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*