Rumunský expert : Boeing 777 byl sestřelen ukrajinským letounem MIG-29

Rumunský expert : Boeing 777 byl sestřelen ukrajinským letounem MIG-29

Rumunský vojenský expert, pilot a bývalý zástupce velitele vojenského letiště Otopeni, Valentin Vasilescu, představil svoji verzi tragédie malajsijského letadla Boeing, které bylo sestřeleno nad Ukrajinou. Podle odborníka, bylo letadlo sestřeleno ukrajinským stíhacím letounem MIG-29, pravděpodobně pilotovaným polským pilotem.

Valentin Vasilescu vyvrací teorii, dle které bylo letadlo sestřeleno raketou země-vzduch, podle americké a ukrajinské verze za účasti proruských separatistů za pomocí mobilní jednotky BUK-1M.

mh17

Povrch rakety země-vzduch, s hlavicí o hmotnosti 40 až 70 kilogramů, neexploduje uvnitř zničeného objektu, ale blízko něj, ve vzdálenosti 50 – 100 m. Detonace hlavice vytvoří rázovou vlnu, které rozptýlí fragmenty s vysokou rychlostí. Fragmenty mohou prorazit trup letadla, ale vzhledem k velikosti Boeingu-777 (73 m dlouhý, s velkým rozpětím), nemohou vést k rozpadu letadla na jednotlivé menší části, jako je tomu u letadel, které jsou 7-10 krát menší. Tyto fragmenty, při nárazu na Boeing 777, můžou natrhnout palivový systém letadla. Palivo se může šířit podél trupu a křídel letadla a celé jej zapálit,“ uvádí expert.

„Stejně tak, pokud by byl poškozen hydraulický systém letadla, pilot by ztratil kontrolu nad letem. Proto, pokud by bylo tak velké letadlo jako je Boeing 777 zasaženo raketou země-vzduch, posádka by byla schopna varovat Řízení letového provozu o situaci na palubě, Ale nic takového v registrech nevidíme,“ dále uvádí expert Valentin Vasilescu.

RIA Novosti. Andrei Stenin
RIA Novosti. Andrei Stenin

Letadlo, jak nám ukazují černé skříňky, se zhroutilo ve vzduchu, ale to je možné pouze v případě horizontálního střemhlavého pádu z výšky 3000 metrů, když je překročena maximální rychlost. „Pokud se letadlo otočí, posádka je často schopna jej řídit. Může se také objevit okamžitý podtlak kokpitu,“ uvádí expert.

Douglas Barrie, výzkumník z Mezinárodního institutu pro strategická studia uvedl, že okraje fragmentu kokpitu na pravé straně byly ohnuté zevnitř ven. To znamená, že exploze nastala uvnitř letadla, což je nemožné v případě, že byl Boeing MH-17 sestřelen raketou vybavenou rozbuškou.

Letadlo nemohlo být sestřeleno za pomocí mobilní jednotky BUK-M1, jelikož nebylo na místě registrováno elektromagnetické záření z raketového komplexu. Rovněž nebyl registrován tlustý sloupec kouře, nebo bílá kondenzace dlouhá 10-30 km od Země, která se objeví a trvá několik minut po startu rakety.

Expert zjistil, že ve svém názoru není sám. Například Gordon Duff, veterán z vietnamské války, v současné době bezpečnostní konzultant, věří, že malajsijský Boeing nemohl být sestřelen raketou země-vzduch. Podle něj to byl buď pumový výbuch na palubě, nebo „palná zbraň ukrajinské stíhačky.“ „Byl to ďábelský mozek, který plánoval útok, jako byl let MH-17, který byl sestřelen z palubní zbraně. Zbraň zanechala stopy, které vypadají, jako by uvnitř explodovala malá bomba,“ uvedl. Kanadský expert Michael Bociurkiw napsal ve své zprávě, že část trupu letadla byla poseta „šrapnely podobnými jako střely z kulometu.“ Dále uvedl, že poškození bylo prohlédnuté malajsijskými bezpečnostními úředníky. Bociurkiw věří, že Boeing MH-17 byl sestřelen za pomocí ručních palných zbraní a dělostřeleckých zbraní stíhacího letounu.

Expert předal jeho zprávu korespondentce stanice BBC jménem Olga Lyzina 23.července 2014, ale ta byla později cenzurovaná vedením společnosti. Zpráva poskytla i svědectví rezidentů Doněcké oblasti, kteří potvrdili přítomnost jiného letadla na obloze nad oblastí, kde došlo ke katastrofě.

Podle Valentina Vasilesca, i důkazy od ruských vojenských odborníků o účasti ukrajinského stíhacího letounu ve zničení Boeingu byly velmi přesvědčivé. Připomněl, že na tiskové konferenci Ministerstva obrany Ruské federace 21. července 2014, náčelník štábu vzdušných sil, generálporučík igor Makusev a vedoucí ředitelství hlavních operací Generálního štábu ozbrojených sil, Lieutenant Andrei Karpolov, prohlásili, že v době, kdy letadlo zmizelo z radarových obrazovek, radarové stanice ruského ministerstva obrany zaznamenaly další letadlo, údajně SU-25. Letadlo je způsobilé k získání výšky s dosahem 12 km a je schopné útočit na cíle ve vzdálenosti pěti kilometrů. Neidentifikovaný letoun se přiblížil k linii tři až pět kilometrů a pak pokračoval v hlídání místa havárie.


Nicméně, rumunský odborník je přesvědčen, že to nebylo ukrajinské SU-25, protože letadlo nemúže dosáhnout výšky 10.300 metrů a zaútočit na Boeing kvůli špatné úrovni výcviku ukrajinského letového personálu a technických nedokonalostí starých SU-25. Vasilescu poznamenává, že radary zobrazují SU-25 stejně jako stíhače MIG-29, protože mají stejnou reflexní plochu. „Nadmořská limitovaná výška pro MIG-29 je 18.012 m, tudíž by snadno dosáhl výšky malajsijského letadla, které letělo 10.300 m. SU-25 nemá dostatečnou akceleraci díky své maximální rychlosti 975 kilometrů za hodinu, tudíž by těžko Boeing 777 dohnal a poté ho následoval 58 kilometrů při rychlosti 900 km za hodinu v nadmořské výšce 10.000 m a ještě jej napadl zbraněmi na palubě. MIG-29 má dva vysoce tažné motory, což mu umožňuje vyvinout rychlost 2000 km za hodinu. Flotila ukrajinského letectva vlastní stíhací letouny MIG-29, které by byly schopny Boeing zachytit.

Vaseliscu dodal, že letouny MIG-29 ukrajinské armády jsou vyzbrojeny GSH-301, 30 mm zbraň s rychlostí 1500 otáček za minutu. Zbraň byla nabita se 150 granáty obsahujících wolframové slitiny. Tyto granáty projdou cílem, přičemž zanechají stopy dokonale kruhového tvaru. Neexplodují uvnitř kokpitu, nejsou zápalné, ale můžou zabít posádku a kokpit zničit, což můžeme vidět jako díry s jejich okraji otevřeny ven na protější stranu.

To znamená, že malajsijský Boeing MH-17, podle rumunského odborníka, byl sestřelen za pomocí zbraně letounu MIG-29. Dokonce i rakety vzduch-vzduch. Například R-60 mají rozbušku vzdálenosti. V tomto případě by fragmenty lítaly okolo 360 stupňů a poškodili celý trup letadla a ne jen kokpit. Kromě toho, rakety vzduch-vzduch jsou vybaveny tepelnými senzory, které se zaměřují na nejvíce vyhřívanou část letadla, jako jsou motory. Havarovaný Boeing měl zničený kokpit. Smrt posádky a podtlak kokpitu kvůli rotaci Boeingu nastaly okamžitě a letadlo se rozpadlo v nadmořské výšce 2000 metrů. Ve vzduchu nebyl vidět ani požár ani výbuchy bomb.

Rumunský expert poznamenal, že nejlépe vyškoleni piloti v jihovýchodní Evropě jsou polští vojenští piloti, kteří mají nalétáno mnoho hodin (180-200 hodin ročně). „Jsou obeznámeni s vzdušným prostorem Ukrajiny a zúčastnili se všech cvičení, které organizovala Ukrajinská Air Force v posledních čtyřech nebo pěti letech. Polské letectvo má 31 tryskáčů MIG-21 z nichž 16 bylo pře-vybaveno specialisty z Israel Aerospace Industries. Letadla získala nové avioniky(multifunkční barevné displeje (MFCD), GPS naváděné zbraně, podporu datových spojů, UHF/VHF RT-8200 Rockwell Collins radiové stanice, MDP video technologie, atd.) Polští piloti byli vycvičeni izraelskými instruktory, kteří mají bohaté zkušenosti v oblasti ničení vzdušných cílů,“ dospěl k závěru Valentin Vasilescu.

zdroj : http://www.pravda.ru

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*