Šojgu: „Ruská armáda je nejvyspělejší a nejúčinnější na světě“

Šojgu: „Ruská armáda je nejvyspělejší a nejúčinnější na světě“

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu poblahopřál armádě k Novému roku s tím, že ruská armáda nadále zůstává nejmodernější a nejúčinnější z hlediska bojových schopností.

Blahopřání ruského ministra bylo zveřejněno tiskovou služnou oddělní pro informace.„Ozbrojené síly nadále získávají nejnovější modely vojenských zbraní a vybavení, vylepšené bojové výcviky vojsk, zlepšení systému sociálních služeb pro armádu, jejich rodiny a veterány. Naše armáda je i nadále nejvyspělejší a má lepší bojové schopnosti, což zajišťuje nezávislost a bezpečnost země,“ uvedl Šojghu.

Ministr obrany poznamenal, že ruská armáda každodenně významně přispívá v posílení obranných schopností země a zvyšování prestiže ozbrojených sil tím, že usilovně plní vojenskou povinnost a odvážnou činnost.

Šojgu obzvláště poblahopřál kadetům, studentům vojenských vysokých škol a členům hnutí Yunaya Armiya (Mladá garda) a vyjádřil důvěru, že v budoucnu na ně čekají důležité úspěchy, projekty a skvělé události.

Na závěr svého projevu popřál vojákům a veteránům štěstí, zdraví a nové úspěchy ve prospěch ozbrojených sil země.

To následuje poté, co bylo odhaleno, že ruský hypersonický systém Avangard představuje „absolutní reálnou hrozbu“, zatímco na Západě dnes neexistují účinné prostředky k boji proti těmto vojenským systémům, tvrdí německý vojenský expert.

Tento názor vyjádřil odborník Německého střediska pro letectví, Dirk Zimper, v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Deutschlandfunk.

Podle něj by bylo odražení útoku systémem Avangard velmi komplikovaným úkolem.

„Samozřejmě bylo provedeno mnoho studií a práce na vytvoření prostředků pro boj s podobnými útočnými systémy nadále pokračuje. V současné době neexistují efektivní prostředky, jak je potlačit,“ uvedl.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*