Socialistické Španělsko zahajuje novou operaci na převoz Afghánců do Evropy

Socialistické Španělsko zahajuje novou operaci na převoz Afghánců do Evropy

Španělsko zahájilo novou evakuační operaci s cílem dostat více Afghánců a jejich rodin, kteří zůstali po převzetí Afghánistánu Talibanem.

Španělské ministerstvo obrany uvedlo, že s ministerstvem zahraničí spolupracuje na nové evakuační misi.„Probíhá operace, jejímž cílem je v příštích hodinách nebo dnech dostat lidi, kteří pracovali pro Španělsko,“ řekla ministryně obrany Margarita Roblesová. „Španělsko nikoho neopouští.“

Ministr to nechtěl upřesnit, aby ochránil misi, ale španělská tisková agentura EFE oznámila, že plán byl dostat ven asi 200 lidí přes Pákistán.

Španělský ministr zahraničních věcí José Albares navštívil minulý měsíc Pákistán i Katar, aby je požádal o pomoc při získávání dalších afghánských pracovníků, kteří nebyli zahrnuti do prvních leteckých stažení z Kábulu.

Španělsko v horečných dnech po srpnovém převzetí moci Tálibánem úspěšně evakuovalo z Afghánistánu zhruba 2 200 lidí – Španělů a Afghánců.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

I Švýcarsko ruší vakcinační pasy

Švýcarský ministr zdravotnictví Alain Berset dal najevo, že kontroverzní využívání certifikačního covidového systému alpským státem…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*