Kalousek prý zasahuje: Zdroje z ČSSD odhalují šokující informace o chysteném převzetí moci v ČSSD. Odnese to Hašek i Sobotka. Nezůstane kámen na kameni

Kalousek prý zasahuje: Zdroje z ČSSD odhalují šokující informace o chysteném převzetí moci v ČSSD. Odnese to Hašek i Sobotka. Nezůstane kámen na kameni

kalouus

Za pět dní zasedne napjatě očekávaný Ústřední výkonný výbor ČSSD, který by měl odblokovat současnou situaci ve straně, aby mohla být zahájena povolební vyjednávání o vládě. Někteří významní sociální demokraté popsali dění ve straně velmi otevřeně, chtěli ovšem zůstat v anonymitě. Objevil se dokonce i extrémní výklad situace, že jde o plánovaný puč Miroslava Kalouska a Jiřího Dienstbiera.

Další vývoj v ČSSD, kdy po volbách vyzvalo předsednictvo předsedu strany Bohuslava Sobotku, aby zvážil rezignaci, je stále nejasný. Kvůli zprvu utajované schůzce lidí kolem Michala Haška s prezidentem Zemanem nyní několik regionálních organizací vyjadřuje podporu šéfovi ČSSD Sobotkovi.

Situaci by mělo odblokovat jednání vrcholného orgánu mezi sjezdy, Ústředního výkonného výboru ČSSD. Jeho členové zasednou ve čtvrtek. Zda ve svých stranických funkcích zůstanou účastníci lánské schůzky s Milošem Zemanem je nejasné.

Redakce ParlamentníchListů.cz se proto snažila pět dní před zasedáním ÚVV zjistit, jak situace vypadá a jaké jsou uvnitř oranžové strany nálady.

Ten se vedle uvedeného také zamýšlí nad tím, zda Andreje Babiše do politiky přivedla pouze touha po změně poměrů v zemi k lepšímu, anebo zda jde i o možnou kumulaci politické, ekonomické a mediální moci. „Myslím, že se tohle všechno stýká v jednom průsečíku,“ konstatuje zástupce šéfredaktora týdeníku Euro.

Touha pomoct České republice, anebo svému byznysu?

„Jde tedy podle mě jak o pomoc České republice, protože nechci tuto jeho snahu zpochybňovat, ale ekonomika i vliv se v jeho případě bezpochyby v jedno snoubí,“ míní novinář Hrbáček.

V byznysu by si prý díky aktivní účasti v politice mohl Andrej Babiš pomoci klasickým lobbingem. „Může se řešit budoucnost biopaliv, budoucnost některého dalšího titulu směrem k zemědělství. Víme, že Babiš je hegemonem v zemědělství, potravinářství, v chemii. Pokud vám bude určitá část establishmentu zavázána za vaše hlasy, dá se to prosadit snadno. A nemusí to na první pohled vypadat, že se prohlasovává něco, co by mělo vyhovovat Agrofertu,“ říká.

Co musí ANO udělat, aby se udrželo ve sněmovně

„A dokážu si představit, že by se Andrej Babiš v politice udržel déle, než jedno volební období. Nicméně voliči si od hnutí ANO určitě neslibovali to, že tento spolek bude celou dobu v opozici. Oni čekají změny, kreativitu a tah na branku. Pokud by stáli někde na své půlce hřiště a nic nedělali a jen negovali a odráželi útoky ‚korupčníků‘ ve sněmovně a exekutivě, u voličů by si příliš mnoho bodů nezískali,“ uzavírá svůj komentář pro server ParlamentníListy.cz zástupce šéfredaktora týdeníku Euro Jan Hrbáček.

zdroj : parlamentnilisty.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*