Snowden se sešel s dalšími informátory v Moskvě

Snowden se sešel s dalšími informátory v Moskvě

328808_Snowden-Whistleblowers

Snowden se s dalšími informátory zapojil do tažení proti zneužívání státního tajemství.
Tajné setkání proběhlo ve středu v hlavním městě Ruska, v Moskvě, kde se Snowden spojil s bývalým americkými zpravodajci z CIA, NSA, FBI a ministerstva spravedlnosti, a se zástupkyní WikiLeaks Sarah Harrison, uvedla ve čtvrtek agentura RIA Novosti.

Podle zprávy tweetla WikiLeaks odkaz na fotku na getyimages, na které je Snowden a Harrison se skupinou dalších Američanů. Mezi nimi jsou Coleen Rowley, Thomas Drake, Jesselyn Radack a Ray McGovern, kteří dříve byli na předních příčkách americké vlády společně s FBI, NSA, ministerstvem spravedlnosti a CIA.

Po setkání se všichni čtyři účastnili rozhovoru s televizní zpravodajskou sítí RT.

Snowden, bývalý počítačový specialista, který pracoval pro CIA a NSA, se stal středem mezinárodní pozornosti letos v létě po úniku tajných dokumentů, které odhalily masivní elektronickou špionáž ze strany americké vlády, jak na vlastním území, tak i v zahraničí.

Poté požádal o politický azyl v Hong Kongu, ten ale žádost odmítl, následně odletěl do Moskvy, kde mu byl nakonec v červenci udělen dočasný politický azyl navzdory opakovaným požadavkům Spojených států o jeho vydání.

Mezitím všichni tito američtí informátoři chválili Snowdena za jeho statečné úsilí.

Zatímco Radack řekl, že Snowden “vypadal skvěle…velmi koncentrovaně a brilantně,” McGovern ho popsal jako “mimořádnou osobu,” která “se srovnala s tím, co udělala, je přesvědčen, že to, co udělal, bylo správné” a je připraven čelit “tomu, co mu přinese budoucnost.”

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange zveřejnil ve čtvrtek rozhovor, podle kterého jeho skupina hrála aktivní roli při pomáhání Snowdenovi najít zemi, která by mu udělila politický azyl.

zdroj :presstv.ir

vyšlo na : freepub.cz   ilustrace : presstv.ir

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*