Snowden otevřel další kufr překvapení

Snowden otevřel další kufr překvapení

edward_snowden

Fízlování Francie běželo v NSA pod kódem „US-985D“ a fízlování Německa pod kódy „US-987LA“ a „US-987LB“. Z toho je vidět, že Německo je pro USA dvakrát důležitější než Francie.I české noviny včera zmínily redakci francouzského prezidenta Hollanda na rozsáhlý skandál kolem NSA fízlování, který zveřejnil Le Monde. Originální článek najdete zde(external link). Fízlování Francie běželo v NSA pod kódem „US-985D“ a fízlování Německa pod kódy „US-987LA“ a „US-987LB“. Z toho je vidět, že Německo je pro USA dvakrát důležitější než Francie. Greenwald raději odešel z novin Guardian, aby jim zajistil klid v profízlované Británii, jejíž vláda už dostává psotník z trvalých afér, které sama způsobila. I v této zemi je svoboda tisku velmi relativní pojem, jako ostatně všude na světě.

Proto Greenwald udělal totéž, co Wikileaks a dává potřebné „špeky“ vybraných novinám či webům jednotlivých zemí, jichž se dané fízlovací aféry týkají. Nyní dostal svou várku Le Monde, předtím zase Spiegel, který pro změnu zveřejnil i fízlování Mexika, kde svoboda tisku fakticky neexistuje. V Brazílii ano, takže Brazilci si mohli svou aféru odposlechy přečíst ve vlastních novinách (Brazilská prezidentka nejede do USA. NSA fízlovala vládu i firmy(external link)). Co vyplývá z nové vlny odposlechů?

  • Američané jsou paranoičtí a odposlouchávají z Brity a dalšími spojenci všechno, na co v kabelech a v radiových přenosech dosáhnou.
  • Je jednoznačně dokázáno, že součástí odposlechu je cílená průmyslová špionáž. Vládní úřady předávají obchodní data svým firmám, aby mohly na jejich základě vést obchodní dohody.
  • Země, které nyní chtějí v této době uzavřít velké dohody typu transatlantické smlouvy EU-USA, jsou naprostí hlupáci. Jednají s někým, kdo jim vykradl trezor. Viz článek Transatlantický trh je hrozba pro EU se současným demokratickým deficitem(external link).

Další várka afér se týká uzavření firem v USA, které se odmítly podřídit diktátu protiústavního, avšak legálního fízlování a sami sebe zlikvidovaly. Tyto statečné firmy jsme chválili v článku Odpověď serveru mega.co.nz na americké fízlování(external link). Jsou protikladem velkých amerických firem jako Google a další, které za úplatu aktivně změnily software tak, aby fízlování NSA probíhalo bez problémů (Aktivní fízlování velkých firem, moderní podoba korporátního fašismu(external link)).

V pondělí ohlásila americká firma CryptoSeal(external link), že končí své služby individuálním zákazníkům (customer service), kteří si u ní za minimální poplatek mohli nechat kryptovat své zprávy. Firma bude nyní poskytovat služby jen velkému byznysu. Další smutný důkaz faktu, že USA pokračují na cestě k ruskému modelu demokracie.

zdroj : news.e-republika.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*