Sněmovna reprezentantů schválila zákon umožňující mikročipovat občany s „mentálním postižením“

Sněmovna reprezentantů schválila zákon umožňující mikročipovat občany s „mentálním postižením“

Před šesti lety NBC Nightly News odvážně předpovídal, že všichni Američané budou vybaveni RFID mikročipy do konce roku 2017. I když se v té době zdálo, že je to přitažené za vlasy, Sněmovna reprezentantů nedávno schválila zákon, který by přinesl mikročipované lidstvo blíž realitě ke konci letošního roku. Minulý čtvrtek, Sněmovna reprezentantů schválila zákon HR 4919, také znám jako „Kevin and Avonte’s Law,“ který umožňuje americké generální prokuratuře poskytovat granty bezpečnostním složkám pro vytvoření a fungování „sledovacích technologických programů“. Přestože je cílem programu nalézt „jedince s formami demence nebo děti s mentálním postižením, které zabloudily do nebezpečného prostředí“,“ zákon neposkytuje žádná omezení na sledovací programy, při zahrnutí jiných osob. Zákon také vyžaduje, aby generální prokurátor spolupracoval s ministrem zdravotnictví a sociálními službami a nejmenovanými zdravotnickými organizacemi, aby ustavily „nejlepší praktiky“ při použití sledovacího zařízení.

Zastánci legislativy tvrdí, že tyto programy by mohly zabránit tragédiím, když se osoby s mentálním nebo kognitivním postižením dostanou do nebezpečných situací. Přesto, jiní označují tyto dobré úmysly za „trojského koně“ pro rozšíření severoamerického policejního státu, jelikož by mohl být zákon velmi široce interpretován.

„I když tato iniciativa může mít ušlechtilé úmysly, malé a dočasné programy ve jménu bezpečnosti a ochrany se často vyvinou do stálých a zvětšených byrokracií, které porušují svobody. To je přesně to, co zde máme. Existuje bezpečností problém pro lidi s Alzheimerovou chorobou, autismem a dalšími problémy duševního zdraví, takže náprava, o které je nám řečeno, je, aby ministerstvo spravedlnosti spustilo sledovací program, aby mohlo používat některá zařízení a metody pro sledování těchto jednotlivců 24 hodin a sedm dní v týdnu,“ uvedl reprezentant Louie Gohmert v jeho projevu při kritice tohoto programu.

Gohmertovy poznámky jsou dokonale přesné. Dát místí policii pravomoc rozhodovat, kdo bude mikročipován a kdo nemá v pořádku duševní zdraví je receptem na katastrofu. I když zákon výslovně uvádí, že se jedná o občany s Alzheimerovou chorobou a autismem, jak dlouho bude trvat, než se tento zákon rozšíří i na pacienty s ADHD a bipolární poruchy, které patří mezi další úředně uznávané duševní poruchy? Dokonce i nesouhlas s orgány je považováno za duševní poruchu známou jako „porucha opozičního vzdoru“, což by mohlo rovněž opravňovat mikročipování těchto lidí v budoucnosti. Pokud se tyto programy rozšíří bez kontroly, jak dlouho bude trvat, než bude všem občanům řečeno, že je mikročipování nezbytné, aby je mohly donucovací orgány lépe chránit? Mnoho Američanů se vzdalo svých svobod kvůli „zvýšení bezpečnosti“ po útocích z 11. září. Jak kdysi řekl Benjamin Franklin: „Ti, kteří se vzdají základní svobody, aby dosáhli dočasného pocitu bezpečí, si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečí.“

 

(Trueactivist/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Sněmovna reprezentantů schválila zákon umožňující mikročipovat občany s „mentálním postižením“

  • Pani Jano, uz Hitler prohlasoval, ze Nemecko potrebuje nova uzemi, aby se stalo Germanii. Jinak ze neprezije. Zlocinci v USA nam zase namlouvaji, ze je nas moc a ze tedy bude blahodarne, kdyz nas velkou cast nejak likviduji. Tohle opatreni cipovat postizene je novou formou eutanazie. Hitler je nechaval plynovat v nakladacich.

  • Za mentalne postizeneho vas muze oznacit kazdy diktatorsky a demokraticky rezim. Demokracie nikde neexistuje, je to jenom iluze. Jsme brzy na rade, obcane!

  • Dobytek se musí čipovat, aby byl pod kontrolou. Tak asi o nás chudobných smýšlí elita boháčů z USA. Jak je možné, že jim někteří lidé na to skáčí a ještě by v tom hledali nakukané výhody. To co se v celém světě děje mi připadá, že už existují lidé, kterým se někdo nějakým, způspbem snažil ovlivnit mozek. Jinak mi to hlava nebere jak v dnešní době mohou lidé být svým konáním a poslušností proti sobě. Myslím, že prapůvod je, že je zeměkoule přelidněná ta k se mnozí vychytralci snaží, aby tomu tak nebylo a to na mnoha úrovních denního života.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*