Smí žít muslimové v zemích kde mrzne a sněží?

Smí žít muslimové v zemích kde mrzne a sněží?

Korán je svatá kniha a každý muslim se jí musí bezvýhradně řídit. Obsahuje přece verše zjevené proroku Mohamedovi pocházející od samotného Alláha. Je v něm návod úplně na všechno – kromě způsobu života muslimů ve sněhu a mrazu.

Jak je to možné? Přece Korán nemohl zapomenout na tak důležitou věc, jako ukázat svým stoupencům a věřícím, co mají dělat a jak se mají chovat, když je venku mínus 20 stupňů pod nulou, sněhové závěje a fičí ledový vichr. Vždyť za takových okolností a podmínek musí být pravověrný muslim úplně bezradný! Jak se někde venku ve sněhové závěji může vůbec modlit? Jak se má v zimě správně oblékat, jak má v mrazu jíst a pít, vykonávat potřebu, apod.? Vždyť by ho to mohlo v mnoha situacích stát zdraví nebo dokonce život – mohl by umrznout!

Proč na něco takového není podrobný návod ve svatém Koránu? Přece bylo nad slunce jasnější, že pokud má islám zavládnout a zvítězit na celém světě, bude to muset být i v zemích, kde mrzne až praští a kde je sníh a led běžnou součástí života. Přesto s něčím takovým v Koránu není počítáno.

Ilustrační obrázek Foto: AP
Ilustrační obrázek Foto: AP

Jak je to možné? Jak tady mají muslimové žít? Je možné, že je jejich svaté texty tady nechaly doslova na holičkách?!

Vyloučeno!

Ani na vteřinu není možné pomyslet na něco takového, že by se tady v tomto kdokoli jakkoli „zmýlil“ nebo na něco takového „zapomněl“! Jediným vysvětlením a jedinou možností proto tady nejspíš bude, že věrní věřící muslimové nemají v zemích, kde mrzne a sněží, vůbec pobývat! Tedy ani jakkoli žít v těch naprosto nehostinných krajinách, kde se musí velkou část roku vytápět obydlí, kde venku mrzne a lidé tam proto mohou chodit jen silně oblečení, kde jsou na překážku dlouhé sukně až po zem, neboť je tam několik desítek centimetrů sněhu, kde v zimě nelze jezdit na velbloudech ani venku cokoli pořádně dělat, kde se v takových podmínkách dokonce vůbec venku dokonce nelze ani řádně modlit!

Co s tím? Možná je tak vlastně dáno muslimům jasně najevo, že jim vůbec není určeno, aby zakoušeli takovou nejistotu a doslova mrazivá muka, protože tyto země s ledem a sněhem vlastně vůbec nejsou vyvolené muslimům, ale jsou přenechané „za trest“ k obývání pouze nevěřícím či jinověrcům, jako jsme my. Muslimům pak jejich náboženství jednoznačně určuje k pobytu jen a pouze náležitě teplé a podnebím příjemné země bez jakýchkoli krutých zimních období!

Je tomu opravdu tak?

Třeba taková paní Merkelová si myslí, že islám a muslimové patří i do převážně chladného Německa! Co si ale o tom myslí moudří imámové? Jak a na základě čeho vysvětlují muslimům správný způsob života ve zdejší tuhé zimě? Jak je vlastně islám správně praktikován v severských zemích, jako je Švédsko, Norsko či Finsko? Nedochází tam k nějakým fatálním problémům či dokonce prohřeškům? Jak vůbec mají správně odhrnovat sníh? Kterým směrem? Smějí se koulovat a stavět sněhuláka? ……

To já opravdu nevím. Podle mě prostě platí, že kdo z muslimů přichází do zemí, kde po velkou část roku vládne zima, sníh a led, protiví se tím vlastně boží vůli! Pokud by přece měli pobývat v těchto zemích, kde mrzne a sněží, jistě by k tomu také dostali patřičné pokyny. Jistě by na tyto ztížené a kruté životní podmínky muslimy jednoznačně Korán připravil stejně tak, jak učinil ve všech ostatních a jiných případech.

Myslím, že by muslimové měli proto pochopit, že do našich mrazivých evropských zemí prostě nepatří a rozhodně by proto měli zanechat jakýchkoli snah sem migrovat. A pokud už tady jsou, tak by měli raději své činy důkladně zvážit a urychleně sami odejít!

 

 

Luděk Mazurek

Loading...

Podobné články

Komentář “Smí žít muslimové v zemích kde mrzne a sněží?

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*