Směji se diskuzím na téma ruské propagandy.

Směji se diskuzím na téma ruské propagandy.

Naše zpravidla havlistická média a politici TOP 09 a ODS vyšilují nad účinností ruské propagandy, která na rozdíl od Polska, Pobaltí  narušuje morálně politickou proatlantickou jednotu lidu…Je to směšné.

Úvahy tohoto typu navíc vedou k závěrům pro naše média zcela potupná.

Jak to, že jim téměř nikdo nevěří?

Není sporu o tom, že rozhlas i televize, deníky či týdeníky futrují protiruské naladění, volají po dodávkách zbraní na Ukrajinu a podporují válečnické postoje Polska, Británie, Litvy, Lotyšska či Estonska.

Jak to, že tato propaganda selhává?

Sociální sítě a nepřeberné množství internetových portálů totiž  silně vyvažují totální protiruskou jednostrannost českých televizí i rádií a všech tiskovin takřka bez rozdílu. Představa, že někde nějaké články na ruských portálech mohou ovlivnit naše obyvatelstvo je zcestná.

kgb

Nejde jen o nás. Anje Volmerová, která se kdysi za opozici zasazovala k přijetí relativně smířlivé česko-německé deklarace (i když jsem jako senátor pro ni nehlasoval, neboť jsem odmítl akceptovat slovo vyhnání sudetských Němců, která tam byla dána jako úlitba Kohlovi) jasně uvádí, že 60 % Němců si přeje spolupráci s Ruskem. A ktomu dodávám. Že jejich média jsou v celosvětovém výčtu naprosto nejvíce protiruská a silně válečnická.

Ukazuje se tedy, že to v obsahu vlastních médií nebude.

Pojďme se podívat na typického představitele proruské politiky, kterým nepochybně mohu být já, která je tu pejorativně tu již dokonce pracovně s respektem označována za Přítele Ruska.

Každý den ráno si přečtu, resp. prolítnu deníky Dnes, Lidové noviny, Hospodářské noviny a Právo. Něco podrobněji, jindy jen nadpisy. U Romancova, Mitrofanova či Fifštejna předem vím, že to budou stati plné protiruské žlučovité nenávisti. Tak proč ty blbiny číst.

Kdysi před vypuknutím  ukrajinské krize jsem četl i týdeníky: Respekt, Reflex apod..Dnes už to je jen žumpa a nekupuji je.

Dál pak nakliknu na souhrný portál – opět český : Právě dnes. cz a tak 20 minut brouzdám úvahami tam popsanými. Jsou tam názory jak proruské, tak protiruské. Je tam vše.

A konečně zabloudím na naše skupiny, kde zejména Přátelé Ruska v ČR a Občané proti fašismu…mají pestrou směs názorů a článků.

Ale nic z toho, co si přečtu nemění mé zásadní přesvědčení.

Každý člověk jej má. Po prvních dnech majdanu, kde byli zapalováni policisté, budovy i auta a naši redaktoři, zejména Tvarůžková,  hovořili o pokojných demonstrantech jsem založil skupinu – ano již tehdy : Ukrajina rozhodně nyní do Evropy nepatří.

Putin v té době měl olympiádu v Soči, nevyjadřoval se. Nijak mne nemohl ovlivnit. To jen naše média drnčela o demokratické revoluci…

Můj nároz byl a je jasný: Chci svět bez válek a vím, že po roce 1989 USA a Západ v rozporu s mezinárodním právem zahajovali jednu vojenskou akci za druhou s třeskutými důsledky. A jedině Rusko se imperialistické agresi může postavit.

Od prvního dne majdanu bylo jasné, že jde o pokus zničit Rusko, ponížit ho a vytlačit dál k Vladivostoku.

To pochopil každý blbec. A vlastně jistě to přizná i každý kdo Rusko nenávidí.

A celý problém je, že tento pokus nevyšel a ti, kdo chtěli Rusko pokořit vychází naprázdno.

Zuří, vztekají se a volají do války…

USA si samozřejmě válku přejí, chtějí ji republikáni, ale možná ještě více ji bude chtít fanatická Clintonová, pro níž a jejího manžela (humanitární bombardování Jugoslávaie) je válka a krveprolití je koření života a symbolem idealistické, pravda krvavé zahraniční politiky USA (dodnes asi Obama lituje, že ho zlomila v útocích na Libyi).

A nachází spojence v Británii, Polsku, Pobaltí či Ukrajině…

O válce se fakt nerozhoduje kdesi na Doněcku. To je lokální, byť občanská válka.

O válce se rozhoduje v části Evropy.

A racionální země jako je Německo, Francie a uvážlivé země bývalého Rakouska Uherska : Česko, Slovensko, Rakousko či Maďarsko se rozpoutání války evropských válečnických jestřábů vedených Poláky a Brity musí postavit.

Ten rok dobrodružství  od majdanu stačil stačil. Nepotřebujeme ruskou propagandu k tomu , abychom chtěli zabránit válce.

Na to stačí obyčejný rozum…

Judr. Jiří Vyvadil

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Směji se diskuzím na téma ruské propagandy.

  • Nikdy jsem nevěřil komunistům – ale dnes už částečně ano. Celou dobu nám vtloukali do hlavy, jaký je ten kapitalismus imperiální a dnes musím bohužel konstatovat, že v tomto měli pravdu!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*