Slušní lidé versus Ježíš znásilňující muslimku

Slušní lidé versus Ježíš znásilňující muslimku

K incidentu došlo zákonitě. Dle informací zpravodajů narušila v sobotu kontroverzní brněnské představení hry Naše násilí versus vaše násilí skupina 20 aktivistů, kteří se sdružili ve hnutí Slušní lidé.

Na základě informací z tisku a TV se z mého pohledu jedná o hru s trendem tzv. post umění, tedy něčeho, co si hraje na umění. A v takovém případě se nechodím dívat ani na mrtvoly svlečené z kůže či výstavy „umělců“, jejichž díla mají tzv. příběh, tedy vypovídají o neumění umělce a naopak o jeho zoufalé snaze v současném post umění vyniknout jak kvůli penězům, tak kvůli věhlasu, takže výše zmíněná hra nemá v mém kalendáři ani výhledově šanci. To že existuje velká množina lidí, kteří si žádná kriteria v umění nestanovují a jejich hlavním mottem je jít s dobou, považuji za standard, nikdy to nebylo jinak. Za totáče lidé např. houfně chodili třeba na Alexandrovce či Mrazíka a do průvodu na 1. máj se strojili jako do kostela, mávali stranickým funkcionářům před tribunou a plnili další představy strany a vlády o svém kulturním vyžití.Autor hry, Chorvat Olivek Frljič, je z pohledu celkem tolerantní a zároveň trochu prudérní osoby, kterou jsem, ubožák, který mastí páté přes deváté. Ježíšův život se datuje kolem roku nula, Mohamed však žil v letech 571 – 632, takže příměr, že Ježíš znásilňuje muslimskou ženu, je historicky trapný. O tom, že muslimští násilníci každodenně znásilňují Evropanky (především v severských zemích, ale i v Británii, Itálii, Francii či v Německu) už ví každé malé dítě. No a autor hry, zřejmě posedlý potřebou převychovávat lidstvo k touze po sebezničení, napsal totální ptákovinu, která je ale šokující a taková věc rozhodně potáhne diváky. Chraň pánbu, aby se někdo vyjádřil s odsudkem, takový bude označen za rasistu, xenofoba a klidně i za fašistu, právě tak odpůrce hry odsoudil ředitel ND Brno Martin Laser.

Samozřejmě, že akci Slušní lidé, kteří vtrhli do divadla a narušili představení, nepovažuji za šťastnou, ale když uvážím, jaké prostředky k protestu mají slušní lidé, kterým se štítí postpravdy na jevišti i ta prý už samozřejmá nahota herců, tak žádné nevidím. Zkrátka, půjdeš do divadla a budeš s úzkostí přemýšlet o chudácích hercích, kteří se musí podřídit drilu šéfa divadla, tedy dělat pornošou na jevišti, nebo si neškrtnou.

Navíc, policisté byli shromážděni poblíž divadla – což muselo být na žádost divadelních šéfů. To má daňový poplatník odvádět daně i na to, že je třeba navyšovat stav policistů, kteří budou dohlížet na klid při prezentaci prasárniček v divadlech?

Husa na provázku byla kdysi, ale opravdu kdysi, divadlo, které vnášelo do života radost, otazníky, kejklířství a neobvyklé myšlenky. Bude hra Naše násilí versus vaše násilí zahájením divadelní sezóny dobrovolného multikulturního se podmanění?

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/473211-slusni-lide-vyhrozuji-rediteli-divadla-pripomnel-sobotni-incident-nastup-fasismu.html
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Slušní lidé versus Ježíš znásilňující muslimku

  • Ani v umeni neni mozne vse dovolit, jak si mysli tenhle poklesly autor i reziser. Tahle hra je urazkou vericich. Kdyby takhle znazornili Mohameda (na to ale nema reziser odvahu), tak by asi uz nekteri herci ani on uz nezili. Provokovat krestany neni nebezpecne, nastavi i plivanci druhou tvar, proto ta odvaha.
    A to Mohamed byl z naseho dnesniho pohledu pedofil, protoze soulozil s devitiletou nebo vzal mezi sve zeny i tu, jejihoz otce vlastnorucne zavrazdil
    Je az otresne, ze zde u nas jsou lide, kteri to podporuji! Pologramoti, kteri nevedi co je krestanstvi, kdo byl Jezis a co lidem zanechal.

  • · Edit

    Zdali uvedenim problematicke hry prece jenom neslo spise o dalkove testovani naseho prostredi a nalad ,o dalkove testovani ze strany od muslimskych politickych sil ze Stredomorskych statu . Zda by muslimove byli na nasem uzemi vubec a jak prijimani.?

  • Bože tohle je jedno z vysvědčení zblbnutí některých našich spoluobčanů a zejména již záměrně školou vychovaných mladých lidí .Kdo podporuje takovouhle zvrhlost tak toho tedy lituji, neboť tento člověk už je připraven být lehce ovladatelným a hlavně nemyslet a přijímá každou zvrácenost jako normalitu. Před touhle hrou si vyloženě odplivávám.

  • Slušní lidé by nepomáhali propagovat hru, na kterou by jinak nikdo normální nešel. Díky „slušným lidem“ bude spousta zvědavců, kteří to budou chtít vidět. Reklama by stála moc peněz a neměla by takový efekt.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*