Slovo solidarita je v podání Angely Merkelové synonymem slova poslušnost!

Slovo solidarita je v podání Angely Merkelové synonymem slova poslušnost!

Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.

1. Předsednictvo hnutí SPD hodnotí výroky Angely Merkelové a Jeana-Clauda Junckera, na právě skončeném Bezpečnostním sumitu v Německu, za nepřijatelné. Německá kancléřka Angela Merkelová zde např. vyzvala státy EU k pokroku v dohodě o azylovém systému a varovala, že státy očekávající finanční podporu unie, musejí v řešení migračního problému projevit solidaritu. Podle šéfa Komise Jeana-Claudea Junckera musí být v EU, například v zahraničně – politických otázkách, jako je vysílání vojáků na zahraniční operace, vždy třeba jednomyslného rozhodnutí. V řadě dalších oblastí ale prý není nutné. Měnit evropské smlouvy kvůli tomu prý, podle Junckera, není třeba – stačí rozhodnutí Evropské rady. Předsednictvo SPD s těmito výroky nesouhlasí. Slovo solidarita je v podání Merkelové zde pouhým synonymem slova poslušnost. Nenecháme si diktovat, koho u nás máme či nemáme přijímat k pobytu a azylu. Pokud projde proti vůli České republiky reforma azylové politiky Dublin IV, která počítá s permanentním přerozdělováním azylantů mezi členské státy EU, odmítneme tento mechanizmus a budeme opět požadovat vyhlášení referenda o vystoupení z EU.

2. Zadržení 35 ilegálních imigrantů na Plzeňsku, schovaných ve dvou kamionech, je jasným důkazem, že ochrana hranic společné hranice EU dlouhodobě nefunguje a ilegální imigranti jsou pašováni do Evropy přes Černé moře. Navíc se jedná o pouhou „špičku ledovce“. Z dostupných informací je zřejmé, že cestovali z Rumunska přes půl Evropy. SPD požaduje zvýšit kontrolní činnost policie ČR na našich hraničních přechodech. SPD podpoří navýšení kapacit policie určených k boji s nelegální imigrací.

3. SPD konstatuje, že výsledek nedělního sjezdu ČSSD neznamená žádnou zásadní změnu v politice ČSSD. Pokud by tato změna nastala, prvním bodem usnesení sjezdu by musela být omluva občanům za kauzu OKD. Místo toho ČSSD spekuluje o vládě a vymezuje se proti SPD. Soudcem politiky ČSSD budou nadále voliči, pro které měla ČSSD vždy jen sliby, které nesplnila.4. SPD jednoznačně prosazuje a podporuje zvyšování důchodů o stejnou částku a nikdy nepodpoříme navýšení věku pro odchod do penze nad 65 let. Tvrzení, že to popírá zásluhovost, je naprosto mylné. Průběžný důchodový systém, který funguje v ČR, je založen na faktu, že zákonnými odvody platíme na důchody svých rodičů. Nikdo si tedy na vlastní důchod v tomto systému nespoří. Na naše důchody budou platit odvody naše děti. Jde o systém založený na solidaritě sociální a mezigenerační.5. Minulý týden, na základě dohody předsedů SPD a ANO, proběhlo jednání programových odborníků, na kterém si obě strany vyměnily názory na možné řešení prosazení zásadních bodů SPD do programového prohlášení vlády. Jednání proběhlo konstruktivně a SPD předala hnutí ANO ucelený materiál pro hledání politického kompromisu.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Slovo solidarita je v podání Angely Merkelové synonymem slova poslušnost!

  • A.dolfa Merkelova zneuziva pojem solidarita. Nemuzeme pomahat vitacce Merkelove, ktera si pozvala do Nemecka migranty bez horni hranice a ted, kdyz se obcane bouri je chce nacpat k nam. To neni solidarita, to je diktat!! Nemci meli kolonie v Africe, kde vyssavali predky migrantu po staleti. Sami si je ted zvou, at tedy sami se o ne staraji!
    A my musime odejit z EU, protoze migranti po ziskani obcanstvi EU by se smeli zacit usazovat i u nas. Tomu musime zabranit vystoupenim z EU a NATO. Z EU a uzavrit bilateralky, prohlasit se neutralnim statem. Svycarsko to tak ma a bylo usetreno dvou valek, vstupu do EU i NATO. Nema Euro a nebudou ho mit.
    Nenechme se strasit idoty a zaprodanci v mediich, co nam neustale lzou, ze opustenim EU se z nas stanou zebraci. Vetsi uz ani nemuzeme byt ve spolecnosti EU jsme montovny a trh, kde prodavaji sunt za drahe penize. Snazi se demontovat ANO i SPD za pomoci medii a ostatnich politickych stran, co prohraly ve volbach.
    Volte SPD a Okamuru, usilujte Referendum jako ve Svycarsku, ne o nejake obecne, co chce KSCM, to je levota komousska jako vzdy. Referendum se musi vztahovat i na Czexit a NATO exit a byt zavazne pro vladu a parlament. Lid musi mit pravo o sobe rozhodovat, ne nejak smecka byvalych komousu a stbaku v parlamente!!! Lid ted nese dusledky clenstvi v dluhove EU a jeho diktat, i ve zlocinecke NATO, spoluvrazdici lidi vsude na svete.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*