Slovinsko utěsňuje hranici vyšším plotem

Slovinsko utěsňuje hranici vyšším plotem

Slovinsko posiluje své hranice instalací odolnějších bariér podél jejich hranice se sousedním Chorvatskem jako součást opatření, aby se zabránilo uprchlíkům v průchodu přes Slovinsko do severní Evropy.

Slovinský mluvčí ministerstva vnitra Vesna Mitric v pondělí potvrdil, že dočasné starší bariéry z ostnatého drátu byly nahrazeny odolnějšími ploty, „v souladu s našimi plány, uzavřít Balkánskou cestu.“

Mluvčí uvedl, že nová bariéra bude instalována kolem turistických letovisek, měst a tranzitních míst podél hranice s Chorvatskem.

Dříve v prosinci, Slovinsko nainstalovalo 166 kilometrů dlouhý drátěný plot, aby zabránilo toku uprchlíků vstupujících do země z Chorvatska. Téměř 500 tisíc uprchlíků překročilo tuto hranici od října loňského roku, většina z nich míří do Rakouska a Německa.

Slovinští vojáci postavili 11. listopadu 2015 plot z ostnatého drátu na hranici s Chorvatskem. Foto: AFP
Slovinští vojáci postavili 11. listopadu 2015 plot z ostnatého drátu na hranici s Chorvatskem. Foto: AFP

Chorvatsko také zakázalo přesun většiny uprchlíků po celé zemi, aby utěsnilo Balkánskou cestu.

Minulý týden, Evropská unie a Turecko vypracovali návrh na zastavení toku uprchlíků do Evropy prostřednictvím utěsnění Balkánské cesty.

Vedoucí představitelé bloku a Turecko se mají setkat ve čtvrtek a v pátek, aby tuto záležitost projednali. Očekává se, že dospějí k dohodě, podle níž by Turecko mělo vzít zpět uprchlíky, kteří přichází z Turecka do Řecka.

Na oplátku, EU údajně nabídla Ankaře další tři miliardy eur za jejich snahu zastavit tok uprchlíků přicházejících na kontinent přes Turecko.

 

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*