Slovenští muslimové nedoporučují knihkupcům knihy píšící nepříjemnou pravdu o islámu

Slovenští muslimové nedoporučují knihkupcům knihy píšící nepříjemnou pravdu o islámu

Mnozí si jistě vzpomenou na „nedoporučené“ knihy z dob komunismu. S přispěním slovenských muslimů vzniká seznam nedoporučených knih. Muslimové „doporučují“ knihkupcům jaké knihy jsou extremistické, případně kam je mají zařadit …

Samozřejmě jde o všechny knihy kritické k islámu. Web slovenských muslimů Islamonline.sk zveřejnil článek „Tieto extrémistické knihy sme našli v obchodoch medzi literatúrou o isláme“ v kterém označuje několik knih jako „extremistické“.

Je to velký paradox, protože skutečně extremistická kniha Základy tauhidu – islámský koncept Boha, kterou vydali čeští muslimové, pro slovenské muslimy extremistickou není. Jim vlastně asi vůbec nevadí hlásání svržení neislámských vlád a nastolení islámského práva, ale vadí jim kritika islámu, ta je podle nich extremismem.

Nehodlám obhajovat jednotlivé knihy z muslimského seznamu, některé jsou opravdu spíše úsměvnou ukázkou jednoduchého viděni světa, ale rozhodně chci poukázat na to, že pro slovenské muslimy je asi jakákoliv kritika islámu projevem extremismu.

Slovenští muslimové dali na seznam extremistických knih díla například Roberta Spencra a Billa Warnera. Jistě, chápu, že muslim nebo islamofil, se mohou cítit uraženi tím, že Spencer a Warner kritizují islám. Dokonce bych i pochopil kritiku, že tito autoři nejsou vzdělání současnou proislámskou irentalistikou. Ale označit jejich díla za extremistická může opravdu totální idiot nebo fanatický muslim.

Vlastně argument Islamonline.sk o tom, že tito pánové nemají právo veřejně šířit knihy o islámu v knižní kategorii islám, protože nestudovali islám na univerzitě, ale mají mít knihy zařazené v kategorii fikce a konspirační teorie, je velmi směšné. Kdejaký muslim se vyjadřuje a píše knihy o křesťanství a Evropě, byť tato témata nestudoval na univerzitě a tyto mnohdy nesmysly o křesťanství a Evropě šíři i slovenští muslimové, stejně jako čeští, ale jakmile napíšete, něco kritického o islámu je zle a muslimům to vadí a fňukají o extremismu.

Článek slovenských muslimů ovšem obsahuje i praktické rady pro knihkupce, jak k islámu kritické knihy nešířit. Samozřejmě zatím se jim jen „doporučuje“ jen se jím říká, že k islámu kritické knihy jsou extremistické, to asi až za pár let se silnějším utahováním celoevropských zákonů o zákazu kritiky islámu (respektive politický korektně řečeno šíření nenávisti k islámu) se bude prodejcům již nařizovat co smí a nesmí šířit.

Celým textem slovenských muslimů se jako niť vine tvrzení, že knihy Spencra a Warnera obsahuji lži o islámu. O jaké lži jde? To se samozřejmě nedovíte, protože Spencer a Warner nelžou, jen říkají pravdu o negativních stránkách islámu. A tady už lžou slovenští muslimové a nálepkují své názorové odpůrce asi s cílem odradit knihkupce od prodeje jejich knih a čtenáře od jejich čtení, ale vlastně ne. Vlastně pro muslimy říci pravdu o islámu je projevem extremismu a šířením lží o islámu, nebo se pletu?

Ale buďme rádi, ještě nejsme na tom tak špatně  jako v Anglii. Tam říci o muslimském uctívání Alláha, že je to klanění satanovi je dle soudu v Anglii zločinem a urážkou islámu!

Za nacismu se nevhodné knihy pálily. Bude takový osud, po utužení multikulturního režimu v EU, čekat i knihy kritické k islámu?

(www.ceskatelevize.cz)
(www.ceskatelevize.cz)

 

Lukáš Lhoťan

Loading...

Podobné články

Komentář “Slovenští muslimové nedoporučují knihkupcům knihy píšící nepříjemnou pravdu o islámu

  • Pokud chtějí být Muslimové v Evropě, musí se přizpůsobit. Stejně jako Evropan, který navštíví jejich země. V opačném případě bude vždy problém. Uprchlíci by měli být odváděni do cizinecké legie a ta pak použita na poj proti teroristům na území, ze kterých utekli. Pokud by nenarukovali, byli by považováni za dezertéry.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*