SLIBEM NEZARMOUTÍŠ, aneb Bohouškův krmelec (Díl první)

SLIBEM NEZARMOUTÍŠ, aneb Bohouškův krmelec (Díl první)

Kvalitní a dostupná zdravotní péče pro všechny

„Chceme kvalitní a prosperující zdravotnictví pro všechny potřebné bez finančních bariér, které bude poskytováno spravedlivě ohodnocenými zdravotnickými profesionály a v jehož centru bude stát pacient. Prosazujeme zdravotnictví jako veřejnou službu založenou na principu solidarity zdravých lidí s nemocnými, na principu neziskovosti, rovnosti a dostupnosti péče. Vytvoříme systém veřejných neziskových nemocnic, na základě přijetí zákona o neziskových organizacích ve zdravotnictví, a zabráníme privatizaci veřejných nemocnic. Zachráníme české lázeňství. Upravíme indikační seznam lázeňské péče tak, aby české lázně mohly poskytovat péči všem pacientům, kteří ji potřebují. Budeme usilovat o zlevnění léků snížením daně z přidané hodnoty na léky nebo jejich osvobozením od této daně. Kvalita českého zdravotnictví stojí a padá se špičkovou prací našich zdravotníků. Prosadíme růst platového ohodnocení zdravotníků jako základní prioritu, která bude postupně realizována v souladu s ekonomickou stabilizací českého zdravotnictví. Zjednodušíme a sjednotíme systém specializačního vzdělávání zdravotníků. Propojíme systém dlouhodobé zdravotní a sociální péče. Posílíme preventivní zdravotní péči ve školách.“

Tolik tedy výčet některých pokrmů z nabídkového menu. Ale  jaký je skutečný zdravotní stav našeho zdravotnictví ?  Dostalo se mu té slibované „účinné léčby“? Co myslíte? Potřebná péče bez finančních bariér, je snad tím myšleno sbírání plastových víček pro těžce nemocné děti? Jde o pacienty, nebo o prachy? Je skutečně potřebná zdravotní péče určena pro všechny, nebo jen pro vyvolené? Máme snad dostatek zkušených lékařů a ostatního zdravotního personálu?Jak zní správná odpověď? Úroveň našeho zdravotnictví  setrvale padá a padá. Lékaři fuč, zdravotní sestry taktéž. Zavírají se nejen jednotlivá oddělení, ale i celé nemocnice. A praktičtí lékaři? Postupně odcházejí do důchodu a nových se nějak nedostává. A co zubní lékaři, je to snad lepší? Nezřídka se stává, že po příchodu do ordinace oněmíte úžasem, když vidíte v bílém plášti roztřeseného staříka, či zpola ochrnutého zubaře po prodělané mrtvici. Přestože si platíme zdravotní pojištění, je nám to ve finále houby platné. Jsi nemocný? Tak koukej zaplatit! Že na to nemáš? Tak se léči, jak chceš, ale od nás žádnou pomoc nečekej. Jo, kdybychom byli chytřejší a vydávali se zoufalé uprchlíky, to by jsme koukali, jak kolem nás budou všichni v bílém poletovat. Panečku, přímo nadstandartní péče by se nám dostalo a nestálo by nás to ani korunu. Kupujete už slibované zlevněné léky, nebo se o vás při návštěvě lékárny  stále pokouší pepka mrtvice?

Vidíte sami, jak se předvolební sliby s příchodem k moci, rozplynuly jako pára nad hrncem. Bohoušova parta neudělala pro naše zdravotnictví, zdravotní personál i nás pacienty vůbec nic z toho, co nám tak vehementně naslibovala. Už  to tak vypadá, že  naše slibotechny právě zatloukají poslední hřebíček do rakve. Vždyť operace se zdařila, jen pacient zemřel. Brr, chce se vám snad jít na funus? Jakou odměnu si za to od nás asi zaslouží? Trest, nebo pochvalu?
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*