SLIBEM NEZARMOUTÍŠ, aneb Bohouškův krmelec (Díl pátý)

SLIBEM NEZARMOUTÍŠ, aneb Bohouškův krmelec (Díl pátý)

Bezpečnost občanů

Sociální demokraté bezpečí jednotlivce řadí mezi takové hodnoty, jako jsou svoboda, spravedlnost nebo rovnost před zákonem. Pokud stát není schopen bezpečnost občanů zajistit, ztrácí jejich důvěru. Bující organizovaný zločin (korupce, daňové úniky, vydírání apod.) pak ohrožuje základní funkce státu.

Budeme usilovat o vytváření sdílených kapacit sil a prostředků hlavních složek bezpečnostního systému (policie, hasičů, armády) s cílem snížit náklady na udržování nezbytné úrovně bezpečnosti a obranyschopnosti ČR. Zasadíme se o rozvoj a udržení schopností Armády ČR s důrazem na zabezpečení ozbrojených sil moderní technikou a kvalitním personálem, a to včetně zajištění ochrany vzdušného prostoru. Budeme prosazovat stabilizaci personální situace resortu tak, aby nedocházelo k dalšímu odchodu odborníků a specialistů. Armáda se musí stát znovu konkurenceschopná na trhu práce. Zaručíme, aby Armáda ČR byla schopna i do budoucna nasadit vojenské jednotky a techniku při katastrofách a přírodních pohromách na území České republiky. Zvýšíme počet policistů v oblastech s vysokou kriminalitou. Omezíme činnost heren a zastaváren s cílem snížit kriminalitu i praní špinavých peněz. Stanovíme přísnější pravidla pro podmíněně propouštěné vězně s cílem zabránit opakování trestné činnosti. Zlepšíme vybavenost profesionálních i dobrovolných hasičů. Před policií, soudy a úřady si musejí být občané skutečně rovni.Páni kuchaři se rozhodli, že nám, občanům, stůj, co stůj  připraví hody přímo lukulské. A jak je vidět, tak je ani v nejmenším netrápilo, že jim schází potřebné ingredience. Zřejmě se inspirovali pejskem a kočičkou a použili jejich receptu na dort. Tuhle pochoutku bych vám opravdu nedoporučila k papání, po jejím požití hrozí akutní střevní potíže a kdo z nás by chtěl trávit svůj čas vysedáváním na oné místnůstce. Cítíte se v naší zemi snad bezpečně? Máte snad pocit, vás hezká slovíčka ochrání, jak kouzelné zaříkadlo? Že je přímo povinností státu chránit své hranice? No, možná, že by to i rádi udělali, jenže, koho by tam asi tak postavili, když naše armáda je totálně zdecimovaná, a kde nic není, ani smrt nebere.

A těch pár vojáčků bojujících kdesi v poušti za „slávu amerických soudruhů“ by to stejně nevytrhlo. Ale, co my víme, třeba v případě akutního nebezpečí vyjede naše chrabrá a udatná vládní garnitura na spanilou jízdu po vzoru našich husitských předků a hranice bude bránit vlastními těly. Naši kuchtíci evidentně přecenili své schopnosti. Mysleli si, že mistry svého oboru, ale jejich pokrmy jsou naprosto nepoživatelné, i když na první pohled vypadají lákavě. Jakpak to náš socan vidí? Tak dobře poslouchejte lidi. Kdesi v dáli na hranici naši vrazi bojový svůj chorál řičí. Je čas vstát a rozkaz dát, Bohoušku už nesmíš spát. Na hranici musíš jít naši zemi ubránit. Co mě budíš občane, já chci spát a říkám NE. Copak nevíš hloupý tvore, že tahle zem už dávno není tvoje? Bruselu zhluboka se klaň, sic ve jménu Alláha za svítání konat bude se tvá poprava
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*