SLIBEM NEZARMOUTÍŠ, aneb Bohouškův krmelec (Díl druhý)

SLIBEM NEZARMOUTÍŠ, aneb Bohouškův krmelec (Díl druhý)

Podpora seniorů a rodin s dětmi
Prosadíme návrat k pravidelnému zvyšování důchodů o inflaci a třetinu růstu reálných mezd, a to od roku 2015.  Zastavíme vyvádění peněz z průběžného pilíře důchodového systému, druhý pilíř zrušíme a budeme motivovat občany a jejich zaměstnavatele ke zvyšování částek spořených ve třetím pilíři. Zasadíme se o přijetí zákona o minimálním důchodu. Prosadíme porodné i na druhé a třetí dítě. Pracující rodiny podpoříme zvýšením daňové slevy na dítě. S využitím evropských fondů a dotací ze státního rozpočtu poskytneme obcím prostředky na vytvoření dostatečné kapacity mateřských škol a jeslí. Prosadíme podporu zaměstnavatelů, kteří vytvoří pracovní místa pro matky a otce po rodičovské dovolené, apodporu služeb, které umožní lepší skloubení péče o dítě s pracovní aktivitou. Podpoříme výstavbu startovacích bytů pro mladé rodiny.

Milí důchodci, že jsme jim pěkně sedli na lep, co? Jo, když ptáčka lapají pěkně mu zpívají… Tak Bohoušku, kdepak máme ten slibovaný minimální důchod? Aha, vždyť jste nám  k důchodu přidali celých 40 korun, tak, co bychom ještě chtěli, že? A málem bych zapomněla na držhubné, tedy jednorázový příspěvek k důchodu. Teď se nám za zády smějete, jak jsme hloupí a úplatní a už znovu vykřikujete, že nám to zopakujete. Za co? Přeci za to, že vás zas budeme volit. Vážně si myslíte, že vám to znovu sežerem?

A jak se vede rodinám s dětmi, nakrmenými vašimy sliby? Sen mladých rodino o startovacím bytu se rozplynul, jak mlhový opar. Že nemáte na vlastní bydlení? Venku je přeci místa dost. Skončila vám rodičovská dovolená a hodláte se navrátit do pracovního procesu? Že se o vás zaměstnavatelé perou, co?Tak to vidíte, když se dobře nahodí udička, to se to panečku chytá do tenat. Slíbit se dá přeci vše, nač si vzpomenete.   Jenže Bohouškova partička  nějak nestíhá své sliby plnit (třeba si je už nepamatuje).  Jestli to také  nebude tím, že jsou zahlceni bruselskými pokyny a ty ony slibované „výdobytky“ jsou určeny někomu zcela jinému. Kdopak to asi může být? Přeci chudáčci muslimáčci, broučci roztomilí. Zvyšování populace tradiční cestou není asi žádoucí, když rodiny s dětmi jsou považovány za nežádoucí. No, jak jinak si vysvětlit takovou perzekuci?

To mi na předvolebním gulášku vždycky chutná nejvíc, ten přesný poměr jednotlivých ingrediencí. Sice se při pozření na jazyku rozplývá, ale potom… Je to prudký jed, co nám servírují vážení, zabalený do pozlátka. Budeme znovu národem dobrovolných sebevrahů? Nebo slibotechnám dáme, co proto? Budeme se držet hesla, ten, kdo slibuje, ten taky zrazuje, vezmem hůl do ruky a vyženem náfuky. Rány sviští, socan piští, už není  u moci, už  bručí v káznici.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*