SLIBEM NEZARMOUTÍŠ, aneb Bohouškův krmelec (Díl čtvrtý)

SLIBEM NEZARMOUTÍŠ, aneb Bohouškův krmelec (Díl čtvrtý)

Soudržná a solidární společnost

Zajistíme dostupné, kvalitní a efektivní sociální služby především definováním sítě sociálních služeb a posílením role plánování jejich rozvoje. Stanovíme jasná pravidla pro výpočet dotace jejich poskytovatelům a pro použití příspěvku na péči.

  • Upravíme pravidla pro přiznání příspěvku na péči a nároku na invalidní důchod osob se zdravotním postižením.
  • Prosadíme zákon o sociálním bydlení, který definuje standard sociálního bytu a vymezí osoby, které na něj mají nárok, např. osamělí senioři ve větších městech, nízkopříjmové rodiny, osoby se zdravotním postižením nebo děti opouštějící ústavní výchovu.
  • Zamezíme obchodu s chudobou pronajímáním předražených ubytoven hrazených ze sociálních dávek na bydlení a s využitím evropských prostředků zahájíme výstavbu malometrážních sociálních bytů.
  • Podpoříme osoby, které pečují o své blízké v domácím prostředí.
  • Pro případy, kdy druhý rodič neplatí řádně výživné, prosadíme zákon o zálohovaném výživném.
  • Občany budeme nekompromisně chránit proti lichvářům, podvodníkům, agresivním prodejcům i zvůli exekutorů.
  • Posílíme sociální práci na obcích a terénní práci v sociálně vyloučených lokalitách a rozvineme spolupráci s neziskovým sektorem. V sociálně vyloučených lokalitách zamezíme komerčnímu provozování hazardních her.
  • Sociální prací s rodinami ohroženými chudobou zamezíme odebírání dětí do ústavní péče pouze z ekonomických důvodů.

Jejda, aby nás z tolika laskomin nerozbolelo břicho. Toto meníčko je obvzláště vydařené. Jen pan kuchař asi zapoměl, že kořením se má šetřit. Nějak jsem v tom shonu nepostřehla, že se změnil bodový systém pro přiznávání invalidních důchodů. Ale co, teď mě pozvali znovu před posudkovou komisi, tak třeba příjemně překvapí. A co tu máme najednou sociálních bytů. Také řešíte dilema, který z nich si vybrat? A co teprve ta ochrana před lichváři, podvodníky a soukromými exekutory. Panečku, to se jim opravdu povedlo. Jen si říkám, zda se náhodou nespletli a němělo tam být, lichváře, podvodníky a exekutory budeme podporovat, co to dá, jen ať se pořádně napakují. Tak Bohouši přiznej se, že si to popletl! Vždyť nebankovní sektor jen kvete a nabízí vskutku jen „samá pozitiva“, no řekněte, třímístné RPSN, není to paráda?

Tak, co vy na to? Ještě nemáte břichabol? Že svoje sliby splní až příště? Kdo z nás by tomu uvěřil! Víte, co mají napsáno na svém předvolebním bilboardu? Vážně to nevíte? Přeci, Bohouškova partička, ta je mistrem slibů, slovíčka tak lichotná, že těžko najdeš chybu. A jak mu odpovíme, vhodíme mu do urny svůj hlas? Nebo, a co skutek? Kdepak je, že by utek? Není dáno, co je psáno, občan to už pochopil, proto vidle drží v ruce a pospíchá ke strakovce. A tak jednou časně zrána v poutech půjdeš pěkně s náma. Bohouši, ty hade zrádný, neutečeš, máš to marný. Na tebe i tu tvou smečku natěšeně už se třese šibenice na kopečku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*