Sledujte, jak stovky migrantů obsadili letiště Charlese de Gaulla v Paříži

Sledujte, jak stovky migrantů obsadili letiště Charlese de Gaulla v Paříži

Několik stovek nelegálních migrantů zablokovalo terminál 2 Roissy na letišti Charlese de Gaulla v Paříži, kde protestovali proti deportacím.       

Záběry ukazující migranty blokující terminál 2 letiště Charlese de Gaulla se objevily na Twitteru.  Demonstranti požadují rozhovor s generálním ředitelem společnosti Air France a premiérem země Edouardem Philippem, podle zpráv z médií.Podle novinářů se na eskalátorech shromáždily zástupy lidí vedoucí k dalšímu terminálu letiště. Policie je rychle zablokovala.

Demonstrace se zúčastnilo asi 400 nelegálních přistěhovalců.

 

Evropská migrační krize, která vypukla v roce 2015, způsobila nárůst počtu nezletilých osob bez doprovodu, kteří přišli do Francie. Francouzská kancelář Evropské migrační sítě odhaduje, že tento počet vystřelil ze 4 000 v roce 2012 na 13 000 v roce 2016 a v roce 2017 dosáhl 25 000.

V souladu s kvótami na přerozdělování migrantů napříč zeměmi EU se očekává, že každý stát EU přijme určitý počet uprchlíků. Tento systém byl však zdrojem konfliktu v bloku, protože několik zemí je proti přijetí více migrantů.

 

(Foto: Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*