Šlachto-vezmi bouchačku a postřílej ta prasata-jsi li sám čistý

Šlachto-vezmi bouchačku a postřílej ta prasata-jsi li sám čistý

Současná Šlachta gate je ve své podstatě parodií na filmy Kmotr, a Válka policajtů. Nejedná se o žádnou věcnou podstatu založenou na vnitřním či vnějším sporu. Hlavní roli zde v tomto případě jako už mnohokráte hraje politika a politické manévry s hlubokým odkazem na souboj mocenských struktur mezi sebou.

Jak se do něčeho vmíchává politika-vždy cítíte závan čehosi zatuchlého. V Českých poměrech a v Českém hluboce korupčním prostředí je to vlastně už bráno jako normální běh věcí, ale takto tomu ve skutečně demokratické společnosti, kdyby skutečně existovala, by nikdy nemohlo dojít. Politika by se vůbec neměla prolínat s prací policie nebo soudů. Policie a soudy mají pracovat pouze ve prospěch občanů republiky a řídit se právem. Bohužel tímto způsobem to v České republice již dávno nefunguje a nevezmou li lidé do rukou klacky a nevymlátí politické štváče a vyžírky od koryt, tak změnu k lepšímu nelze očekávat.

Ke kauze pana ŠLACHTY lze vymodelovat mnoho možných a dá se říci i bláznivých teorií, které by daly použít jako návnada občanům s odkazem na příčiny kauzy. Ovšem osobně jsem přesvědčen, že pravda zůstane jako obvykle skryta a to i přes to, že Česká televize přispěchá s velmi citlivým a vyváženým vysvětlením třeba prostřednictvím hezounka Moravce. Česká televize je totiž veřejnoprávním médiem, které hlásá pouze a jen pravdu!!!! Česká televize je velmi důvěryhodná-to všichni víme né??? No, ale když hlásí, že je noc-je jistě lepší se podívat z okna!!

Sledoval jsem nedělní otázky Václava Moravce a musím říci, že jsem se musel zasmát. Protagonisté debaty možná nechtěně vyřkli a vyjevili, že kauza má značně politické zabarvení a již nyní předjímají co by se mělo dělat, přičemž si současně připravují pozice pro mocenský střet. Pan Bělobrádek /jak už je u lidovců zvykem/ zaujal zcela neutrální postoj-tedy možnost hrát na dvě strany. Ti lidovci by šli klidně i s nacisty-jen aby byli u koryt. To pan Kalousek byl odvážnější a již nyní nastínil případný postup jeho lžipartaje, ale i strach z prezidenta Zemana.

Problém je v tom, že v politice ví každý na každého něco a to jak osobně, tak po stranických liniích. Tímto způsobem se vzájemně drží v šachu. Přes každou kdysi vládní partaj byly rozkradeny miliardy korun vysátých od daňových poplatníků. Úkolem pana Šlachty bylo šetřit takové velkozlodějské kauzy a je otázkou, komu asi přišlápl kuří očko. Klidně se mohlo stát, že jeho útvar mohl na cosi přijít v kauze OKD a Bakala-Sobotka. Samozřejmě, že vládní ČSSD nebude mít žádný zájem, aby se cokoliv vyšetřilo. Je to úplně stejné jako s Harvardskými fondy pana Koženého po kterém se slehla zem a statisíce občanů byly okradeny /bohužel za přispění a podpory státu/.Totéž Kalouskovy modernizace T 72, padáky, nákupy pistolí. Dále kauzy Pandur, letadla Casa aj. Nesmím opomenout, že i kauza Kájínek má podivné pozadí a domnívám se dle dostupných informací, že Kájínek je ubohou obětí policie a zkorumpovaného systému.

Domnívám se, že panu Šlachtovi mohlo být i vyhrožováno a možná i jeho rodině. Nedivte se prosím proto, že rezignoval. Ono je to opravdu těžké vydat v šanc svou rodinu, děti, rodiče. Pan Šlachta ví nejlépe, že mocenské struktury jsou úzce spojeny s těmi politickými a obě předešlé mají i úzké vazby na kriminální prostředí a mafie či lobby. V tomto prostředí je funkce pana Šlachty nezáviděníhodná a těžko v ní fungovat delší časový úsek. Kdyby politika A MOCENSKÉ STRUKTURY NEZASAHOVALY A NEOVLIVŇOVALY PRÁCI POLICIE A SOUDŮ-to by byla jiná práce. Jenže je dáno, že policie je mocí výkonnou, podřízenou ministru vnitra a státu. Ministr vnitra je funkce s jasným politickým pozadím a je navýsost jasné, že ministr vnitra musí být loajální ke své partaji více, než ke státu a národu. Nevěřím proto panu Chovancovi ani slovo.

Samozřejmě ani pan Babiš nemá čisté ruce-to je nad vší pochybnost, ale jak mu toto lze vyčítat, když jeho předchůdci i současní kolegové jsou stejní a v mnoha případech i horší?? Každý si v tomto případě chrání především vlastní zadek a vlastní kapsu. Samozřejmě, že ten, kdo má větší větší politickou a ekonomickou moc je krytý lépe. Tedy oč vlastně v kauze jde??? Jak jsem již řekl-skutečná pravda zůstane dost možná skryta a bude nahrazena politickou kamufláží. Nejde o nic jiného, než o boj mocenských struktur mezi sebou, vedený v zájmu utajení zločinnosti společenského a politického systému v ČR.

Je li pan Šlachta čistý, může označit krysy na lodi tím, že je zastřelí, ale to musí mít opravdu nezvratné důkazy. Myslím však, že mu bude řádně zaplaceno aby držel ústa. Je otázkou, jak se k situaci pan Šlachta sám postaví-ten vládní chlív je dávno potřeba uklidit. Bojím se však toho, aby pan Šlachta nebyl dohnán k sebevraždě, či nebyl zlikvidován. Bohužel pan ŠLACHTA opomenul jednu zásadní poučku, platnou v současném Českém státě.
KDO NEČŮRÁ S NÁMI-ČŮRÁ PROTI NÁM.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*