Skutečný vlastenec je oddán svému národu, nikoli nějakému politikovi.

Skutečný vlastenec je oddán svému národu, nikoli nějakému politikovi.

Nechci jmenovat, ale velmi mě dopaluje, když někteří tzv. „vlastenci“ se vůči i slušným kritikům jejich politického miláčka chovají stejně hulvátsky, jako se chovají neomarxisté a eurohujeři k nám.

Jsem přesvědčen, že nekritičtí opěvovatelé politika XY právě tohoto svého oblíbence těžce poškozují. Jejich neschopnost připustit, že i jejich idol tu a tam udělá nějaký ten kopanec, v podstatě podpoří jeho nepřátele, kteří mu či jeho straně vyčítají fašizoidní, resp. Vůdcovsko-autokratické manýry.

Každý člověk dělá chyby, ten moudrý se z nich dokáže poučit, kdežto hlupák je bude opakovat stále dokola. A ono bývá mnohem lepší, když člověka na jeho chybu v čas upozorní dobrý přítel, než aby vinou jeho ovečkovského mlčení této chyby později politicky využil nepřítel.Právě o tohle se snažili tzv. reformní komunisté roku 1968, protože pochopili, že je z jejich pohledu mnohem lepší, když se KSČ zreformuje zevnitř, než aby vinou její politické zabedněnosti lidi začali nenávidět socializmus a nekriticky obdivovat západ a vše „kapitalistické“, „pravicové“ či „antikomunistické“, což se nakonec po roce 1989 opravdu stalo, čehož důsledkem byla divoká privatizace, rozkrádačky, výprodej národního bohatství cizákům, a nakonec pád do područí Berlína a nadnárodních korporací, jež není o nic lepší než područí sovětské.

Skutečný obhájce českých národních zájmů by tohle měl pochopit a uznat, že dosti bylo debilních řešení typu – vyměním jednoho „páníčka“ za jiného, možná ještě horšího „páníčka“. Ovšem takovým „páníčkem“ není jen Němec, Američan nebo Rus (myšleno Sovět…), ale také různí čeští „führeři“. A je fakt úplně jedno, co takový český „führer“ hlásá, jestli nekritický obdiv k EU, nebo odchod z EU, jestli nekriticky hájí islám, nebo by všechny muslimy nejradši někam vystěhoval…, takového vůdce-škůdce poznáte podle jeho schopnosti respektovat lidi s odlišným názorem a ochoty/neochoty s nimi diskutovat. Třeba diskutovat tvrdě a nekompromisně, ale diskutovat. Protože kdo pod jakoukoli zástěrkou odmítá diskutovat s protivníkem, je obyčejným zbabělcem.

A stejně tak jsou zbabělci ti, co si např. blokují lidi, kteří jim položí slušně vedený kritický/polemický dotaz, vyhánějí novináře, a to kolikrát i ty relativně slušné a nikoli zaujaté vůči dotyčnému/jeho politickému subjektu, nebo vylučují ze svých řad vnitrostranické kritiky.

Takoví politici si jen podřezávají vlastní větev a plným právem jsou obviňováni z totalitních, fašizoidních či autoritářských praktik. Národ nepotřebuje žádné Napoleony, Hitlery, Attily a jejich slepé nekritické ovečky, tohle vždycky skončilo velkým krachem. Národ potřebuje moudré a odvážné státníky, schopné se vlastním chybám i protivníkům postavit čelem, nikoli před nimi podle a zbaběle utíkat tím, že se nechtějí vyjadřovat, odmítají diskutovat a na svých stránkách tolerují jen pochlebnické ovčánky, zatímco i slušně vedenou kritiku automaticky blokují a mažou.

Takže, lidi, vzbuďte se a nenechte se nachytat nějakým tím českým vůdcem-škůdcem, a zkuste si položit otázku, zda jste ochotni veřejně uznat, že i váš nejoblíbenější politik v nějakém konkrétním případě udělal chybu. A pokud to jste ochotni uznat, tak zda máte též odvahu mu to veřejně napsat, a když to uděláte, jestli vám bude hrozit blokace nebo ne, případně stranický postih, jste-li v jeho politickém subjektu zaangažováni.

Zodpovědný volič není nekritický pochlebník, ale občan, který svému politikovi umí projevit zpětnou vazbu, jak v tom, co dělá dobře, tak ovšem i v tom, co dělá špatně. Právě konstruktivní kritikou zdola se může politický subjekt s moudrým vedením zlepšovat a kultivovat. Pokud si opakovaně volí do vedení křupany, reagující na konstruktivní kritiku agresivně, nevraživě či arogantně, pak nechť se takový subjekt co nejdříve odebéře na politické smetiště dějin.

Přál bych si tedy žít v národě, kde převládají lidé stateční, odvážní a myslící vlastní hlavou, nikoli v národě ovčanů a pochlebníků, kteří si své politické modly budou hýčkat jako maminka svého nejmladšího mazánka, a na jakoukoli výtku budou reagovat jako lynčující nemyslící stádo, ať už nad ním bude vlát prapor jakékoli barvy.

Související videa a článek z mé dílny…

Záhir – Věčné rebely potřebujeme jako potravinářskou inspekci

Záhir – Vážím si všech skutečných rebelů

Milan Brázdil má můj obdiv, nebojí se říkat zakázanou pravdu o homosexualitě, neomarxisté se na něj slítli jako vosy
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*