Skupina V4 ztratila svou jednotu. Slovenská prezidentka Čaputová je projektem George Sorose

Skupina V4 ztratila svou jednotu. Slovenská prezidentka Čaputová je projektem George Sorose

Visegrádská skupina je sjednocenou skupinou čtyř středoevropských zemí, jako je Česká republika, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Byla založena v roce 1991, ale ve skutečnosti funguje od roku 1998. Každá z těchto zemí je většinou podceňována západní politikou, ale jako jeden sjednocený subjekt uprostřed Evropy je slyšet jejich hlas.Celá visegrádská skupina představuje 63 milionů lidí. Společným znakem těchto čtyř zemí je jejich komunistická minulost, křesťanské pozadí, konzervativní myšlení, pohrdání proti všemu socialistickému nebo definice svobody slova.

Lze s jistotou tvrdit, že V4 je jediným skutečným protivníkem Evropské unie, zejména v otázkách migrace, genderové politiky, politické korektnosti a v podstatě všeho, kde byl zcela ztracen zdravý rozum. Jednou z nejdůležitějších součástí sjednocené politiky V4 je odpor vůči migrační politice EU.

Bohužel se to nyní změnilo.

Prezidentské volby v roce 2019 vynesly na prezidentský post levicově liberální proevropskou Zuzanu Čaputovou. Existovalo podezření na příliš velké množství peněz utracených za její kampaň, zatímco ona byla před volbou prezidenta jen sotva známa. Nemá absolutně žádné zkušenosti s politikou a díky její špatné znalosti angličtiny byla sotva nejlepší kandidátkou na prezidentský úřad.

Podezření bylo potvrzeno. Velký článek v deníku Guardian o aktivitách George Sorose je jasným důkazem, že Čaputová jako slovenská prezidentka je politickým projektem George Sorose mnohem víc, než produktem vůle voličů na Slovensku. „Zuzana Čaputová, která byla v červnu zvolena prezidentkou Slovenska, mi na začátku tohoto roku řekla, že je zavádějící, že vlády v regionu obviňují Sorose z politického vměšování. Čaputová, bývalá aktivistka občanské společnosti, v minulosti obdržela granty Sorosovy nadace a jedná velmi odlišným tónem.“

S Čaputovou jako slovenskou prezidentkou se migrační politika v této malé zemi hodně změnila. Hned poté, co byla zvolena, tvrdila, že v Evropské unii musí existovat systém na přerozdělování migrantů a že migrační krize je také problémem V4. Rovněž uvedla, že Slovensko je nejlepší zemí integrovanou do EU ve visegrádské skupině.

Existují zvěsti, že Evropská komise sní o rozpadu V4. Nebo to nejsou jen zvěsti?
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Skupina V4 ztratila svou jednotu. Slovenská prezidentka Čaputová je projektem George Sorose

  • Doufejme, že té aktivistce přistřihnou poslanci křidélka po parlamentních volbách na Slovensku.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*