Skupina Defend Europe zablokovala hraniční oblast mezi Francií a Itálií

Skupina Defend Europe zablokovala hraniční oblast mezi Francií a Itálií

Aktivisti z nevládní proti-přistěhovalecké skupiny vyzvali francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, aby zvýšil rozpočet na hraniční službu a lépe zabezpečil bezpečnost na hranicích.          

Sto aktivistů hnutí DefendEuropeID symbolicky zablokovalo část francouzsko-italské hranice poblíž průsmyku Col de Lechelle. Aby řekli migrantům „ne“, podle korespondenta agentury Sputnik France Edouarda Chanota.

Akce začala v pátek v 10:30 GMT, kdy aktivisté zablokovali pohyb migrantů z Itálie do Francie poblíž obce Briancon úseku Horních Alp.

Aktivisty rovněž roztáhli bannery se slovy „Defend Europe“ s tím, že „převzali kontrolu nad průchodem Col de Lechelle a vyzvali „Evropany, aby se postavili proti masové imigraci“.

V srpnu roku 2017 mluvčí Defend Europe Thorsten Schmidt uvedl, že se nazdá, že by Macron měl zájem zabránit migraci a stabilizovat Francii a snaží se zvýšit toky migrantů spolu s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Schmidt dodal, že předchozí návrh Macrona na vytvoření středisek migrantů v severní Africe byl jen pokusem jak „uklidnit rozhovory o migraci“.

 

(Transparent Defend Europe Foto: Twitter)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*