Skončíte jako Hitler, řekl Zeman… to je na žalobu!

Skončíte jako Hitler, řekl Zeman… to je na žalobu!

Idnes, každoroční vítěz soutěže „Křišťálová lupa“ dnes na titulce, tak, jak jeho zvykem zveřejnil další „objektivní“ informaci o prezidentovi Zemanovi.

„Ochutnal jste někdy v životě dobře vyladěnou slivovici, byl jste někdy v moravském sklípku, kde hraje cimbálovka a kde vám dají z koštýře skvělé víno, které zajíte špekem? Pokud ne, přišel jste o hodně a skončíte jako Adolf Hitler. Takovou odpověď pronesl před zaplněnou aulou liberecké technické univerzity prezident Miloš Zeman.“ .. to je perex článku, celý naleznete zde: Zdroj: zde

Co na tom, že (jak napsala jedna diskutující pod článkem): „Je jasné, že autorka článku slyšela jen to, co chtěla slyšet a o tom i napsat.

Miloš Zeman Foto: ČTK
Miloš Zeman Foto: ČTK

Pro ty co tam nebyli. Zeman byl studenty srdečně vítán, což autorka asi přehlédla, jinak by se o uvítání studenty určitě v článku zmínila. Aula byla narvaná. Během hodiny odpověděl na mnoho otázek týkajících se například kritického myšlení, teorie nevzdělanosti, Evropské unie, práv Lužických Srbů, inkluze handicapovaných dětí ve školách. Samozřejmě Zeman na tyto otázky odpovídal známými bonmoty, jak jinak. O kritickém myšlení řekl, že je výsadou sebevrahů, EU je skvělý projekt ale špatně řízený, Turecko do EU nepatří a handicapované děti jsou v normálních školách připravení o pocit úspěchu. Politici by se neměli posuzovat podle jejich libůstek, ale podle činů. Neslyšela jsem nic, co bych považovala za nějak pobuřující či vulgární. Odpovídal rychle a vtipně, ale je jasné, že novináři asi slyšeli něco jiného. K politice patří i úsměv, proto nakonec řekl i anekdotu o tom, jak se Václav Klaus a Miloš Zeman potkají v pekle“ ….. konec citace paní Weberové.

Já sice chápu, že idnes je soukromé medium, ale i ono by mělo ctít vyváženost informací a zejména jejich objektivitu. Ale dát do titulku něco, co prezident neřekl, to slušný redaktor či web prostě nedělá. Na jednu stranu je od nás, blogerů, vyžadováno, abychom zdrojovali, předkládali důkazy. Když napíšu svůj názor, že mezi migranty je jen 10% skutečných uprchlíků před válkou, blog je stažen a můj profil zablokován na homepage. Prý pro svůj názor musím doložit důkazy oficiálních míst přesto, že to samé prohlašují politici napříč Evropou. Když někdo napíše kritický blog o prezidentu Zemanovi, či protiruský blog, jsou poutány na titulce. Opačné názory nikoli. Kdysi mi exšéfadmin Honza Dvořák psal, že se snaží poutat na titulní straně k jednomu tématu dva protichůdné názory. Jak vidno, po jeho odchodu to přestalo platit.

Určitě se zase vyrojí „pachatelé dobra“, kteří budou chtít za údajné prohlášení na prezidenta podat žalobu. Inu, nebyl by spíš na žalobu titulek a obsah článku, na který reaguji? Ten mediální „hon na Zemana“ jde napříč našimi medii stejně intenzivně, jako se intenzivně zatajují fakta o migrantech a píší se o nich pouze sluníčkářské články. Jak vidno, to zamlčování či překrucování pravdy není nic platné. Český čtenář není hlupák a tak si fakta jak o migrantech, tak i o tom, co opravdu prezident Miloš Zeman řekl, najde. Přes tu štvanici na něj, jeho podpora stoupá. Je to proto, že je to snad jediný politik, který hájí tuto zemi a její občany. Politik, který říká a koná to, co si mnoho z nás myslí. Politik, kterého naštěstí nemají jak umlčet zablokováním diskusního profilu.

 

 

Michal Malý

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

4 Komentáře “Skončíte jako Hitler, řekl Zeman… to je na žalobu!

  • · Edit

    Čím víc se média strefují do Zemana, tím ho mám radši. Vlastně mu tím dělají službu. A čím víc upřednostňují ne-našeho Khárla, tím víc ho nesnáším.

  • Europská i tak česká média jsou tu od toho, aby naty neposlušné lidi házaly špínu, aby z nich udělaly poslušné EUroovce, které půjdou sami na porážku. Běda tomu kdo se chce ze stáda oddělit, na něj je tu EUpolicie, NATOarmáda, či ISlámský radikalismus, ten už nás k tomu dožene!!!!!

  • Idnes může udělovat maximálně ocenění za vzornou propagandu. Už před lety se ten propagandistický plátek nedal číst, ani nechci vědět v co toto médium za ta léta degenerovalo.

  • Není čemu se divit. Eurošílenství a propaganda jde tak daleko, že postihuje každého, kdo říká pravdu. V Německu dokonce místo zločinců, kteří znásilňovali, stíhají policajty, kteří o tom řekli médiím. Nejde o to, aby tu špína nebyla, jde o to, aby nebyla vidět. Zeman na špínu upozorňuje, takže je trnem v oku jako ti němečtí policajti.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*