Skončete už s tím nesmyslným třídním bojem!

Skončete už s tím nesmyslným třídním bojem!

Levice by se měla oprostit od pozůstatků třídního boje � prodavačka zaměstnankyně = chuděrka, za kterou musíme bojovat, prodavačka zeleniny na stánku jako živnostnice = potencionální daňová podvodnice,

tu musíme „zmáčknout“. Tohle je naprosto špatně, je potřeba věc brát z hlediska lidského, z hlediska skutečné sociální spravedlnosti! Samozřejmě o pravici to platí úplně stejně, jen s opačnými znaménky � pro ně zase sociálně slabý jen parazitují na živnostnících a podnikatelích. Tohle nesmyslné rozeštvávání lidí podle toho, jakou formou si vydělávají na svůj denní chléb, je naprosto zhoubné a škodlivé a jen nahrává nadnárodním velkofirmám, často sídlících v daňových rájích, kterým jde na ruku většina politiků, ať levicových či pravicových, viz podpora zločinné dohody TTIP, kterou naštěstí Trump, jak doufám, uložil k ledu.

Smysl by mi dávalo, že levice bude hlásat solidaritu se slabšími a pravice se zase bude zastávat těch úspěšných a schopnějších…, ale to přece sakra nesouvisí s tím, jestli někdo maká jako zaměstnanec nebo jako živnostník!!! Jestliže budu čepovat pivo ve vlastní hospodě, a ještě budu muset řešit účetnictví a daňové přiznání a o všechno se těžce starat sám a sám…, tak jsem na tom hůř, než kdybych to pivo čepoval jako zaměstnanec. Takže je úplně postavené na hlavu, že levice se pracujících živnostníků ne jen nezastává, ale ještě z nich dělá potencionální zloděje, na které je třeba si dobře „posvítit“.Tohle mi smrdí marxistickým principem třídního boje, který už by měl být dávno překonán. A to píšu jako levičák, ovšem levičák, kterému jde o solidaritu s opravdu sociálně slabými a s chudšími lidmi, bez ohledu na to, zda pracují jako živnostníci (třeba nevidomý masér na nějakém maloměstě, který si fakt moc nevydělá…), nebo jako zaměstnanci (třeba matka samoživitelka zaměstnaná v hypermarketu u pokladny).

A kde by se mělo brát? U těch velkých, kteří platí na daních čím dál méně do státních rozpočtů ve vyspělých zemích, zatímco zaměstnanci, živnostníci a drobní podnikatelé přispívají do státní kasy naopak čím dál větším dílem, takže sociální stát „táhne“ střední třída, která je ždímána, zatímco ti skuteční boháči si ulívají peníze někde v Lucembursku, na Kypru či na Bahamách!

A politici o tom jen kecají, slibují, ale nedělají proti tomu nic!!!

Jedna z mála výjimek je sociolog Jan Keller, který dlouho upozorňuje na trend, kdy (myšleno v západní Evropě, protože v té době jsme tu měli socializmus…), řekněme v 50tých letech financovali tuším dvě třetiny státních rozpočtů z daní velké firmy a ti hodně bohatí, zatímco zaměstnanci jen třetinu, v 70tých letech to bylo půl napůl…, a v současnosti financují bohatí jen zlomek státního rozpočtu, zatímco jeho drtivou většinu platí ze svých daní zaměstnanci, živnostníci, drobní podnikatelé a střední třída. A to, co dělá většina tzv. tradičních politiků, je rozeštvávání těchto skupin, aby se do krve rvali jako psi o těch pár kostí, které jim nechají nadnárodní velkofirmy a finanční spekulanti, přičemž jádro problému se řešit bojí.

Proč asi? Jediný důvod, jenž mě napadá, je, že to asi nebude zadarmo, že patrně existují nemalé korupční finanční toky od velkofinančníků a nadnárodních korporací k politikům, kteří jim jdou na ruku.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*