Školáky v Ostravě budou hlídat čipy

Školáky v Ostravě budou hlídat čipy

Omezení záškoláctví, ale hlavně větší bezpečnost dětí. Elektronické „klíče“ či evidence žáků pronikají do škol všech typů., informoval /moravskoslezsky.denik.cz

Žáci Základní školy Gen. Janka v Mariánských Horách dostanou od příštího školního roku čipy. Ty je budou nejen evidovat při příchodu a odchodu ze školy, ale také rodiče budou moci na dálku sledovat, zda tam dítě skutečně dorazilo.

„Hlavní je bezpečnost. Když se rozběhla kampaň za bezpečnou školu, tak jsme do toho šli,“ říká ředitelka školy Šárka Fehérová s tím, že tak budou mít lepší přehled, kdo se po škole pohybuje. „Někteří rodiče nám vlezli až do šaten,“ podotkla.

VÍCE VYUŽITÍ

Škola tak bude mít od nového školního roku informace o tom, kdy dítě do školy dorazí. Postupně bude systém napojen také na elektronickou třídní knihu, kam se docházka automaticky zaznamená.

V průběhu roku má přibýt i elektronická žákovská kniha, kam budou mít přístup na dálku rodiče. A nejen to. Za mírný poplatek si mohou nechat na mobil doručit zprávu v momentě, kdy se dítě čipem ve škole zaregistruje či se při odchodu odhlásí.

„Využívá toho v průměru 30 procent rodičů ve školách,“ říká Marek Drnda ze společnosti IDPartner, která elektronický systém školám dodává. Podle jeho slov je ale větší zájem o tento způsob zabezpečení spíše mezi středními školami. Má je například Janáčkova konzervatoř, Slezské gymnázium či Střední zemědělská škola v Opavě.

„Nejčastěji to využívají jen k registraci dětí,“ doplnil. Jednou z takových škol je i základní škola ve Slavkově u Opavy. „Chtěli jsme, abychom dětem nemuseli dávat klíče a bezpečnost byla zaručena. To se splnilo,“ pochvaluje si ředitel František Hodný.

Celý článek ZDE
Loading...

Podobné články

Komentář “Školáky v Ostravě budou hlídat čipy

  • Čipovani. Děti, vězni, zaměstnanci vybraných podniků, to je začátek. Jak rychle tohle šílenství bude pokračovat dál? Cíl, ke kterému to spěje, je ale jasný: Totální kontrola nad každým jednotlivcem. Kamerové a platební systémy, chytré telefony ani sociální sítě již nestačí. Teď ještě zrušení hotovostních peněz a je to.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*