Škola zrušila zákaz hidžábu pro malé děti kvůli obvinění z „islamofobie“

Škola zrušila zákaz hidžábu pro malé děti kvůli obvinění z „islamofobie“

Dobře respektovaná základní škola byla donucena upustit od zákazu nošení islámských závojů pro malé děti po obvinění z „islamofobie“.   

Základní škola Svatého Štěpána v Newhamu, který leží na východě Londýna a je hustě osídlen muslimy se dostala na titulky novin, když oznámila tento zákaz, který uvítali účastníci kampaně, kteří tvrdí, že zahalování u dětí sexualizuje mládež a podporuje extremismus.

Škola také uvedla, že by to mohlo být pro mladé lidi nebezpečné, protože by je to mohlo postihnout v soustředění a učení.

Muslimští rodiče a levicoví aktivisté však reagovali velmi zuřivě a tvrdili, že nové jednotné a bezpečností opatření nebyly řádně konzultovány.

Extremistické skupiny, jako je Muslim Engagement and Development (MEND) namítaly a skupina místních radních zveřejnila otevřený dopis na webové stránce 5Pillars sympatizující s islámem.Ředitel školy Arif Qawi proto oznámil, že odstupuje a řekl svým kolegům v e-mailu, který zveřejnil deník Guardian:

„Přeji si, aby škola pokračovala ve svém úspěchu a opravdu je mi líto, že moje činy poškodily reputaci této fantastické školy.“

Webová stránka školy zveřejnila poznámku o jednotné aktualizaci zásad:

„Když jsme mluvili s naší školní komunitou, máme hlubší pochopení této záležitosti a rozhodli jsme se okamžitě změnit naše stanovisko.“

Poznámka byla později upravena: „Škola se rozhodla provést změnu této politiky s okamžitým účinkem a ta následovala po rozhovorech s naší komunitou.“

 

(Breitbart/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*