Šílenství zcela ovládlo svět

Šílenství zcela ovládlo svět

Dokud se z potravin bude dělat palivo, nikdy dobře nebude. U nás, ani jinde. A ještě to všichni platíme. Nedobrovolně …Šílenci se předhánějí v tom, z jaké další a další potravinářské komodity se bude vyrábět palivo. Do aut, do kotlů …

Hlavně to stále více a pořádně popohnat dotacemi pro vyvolené. Zabrat více půdy, mít větší dotace a cpát to všude.

Vidíme to všude v tzv. „Západním světě“. Aktivisté tomu tleskají, pár vyvolených na tom bohatne a „plebs“ v řádu stovek milionů obyvatel to proti své vůli platí.

Že to není normální chápe úplně každý normální člověk. Jenže normálnost se už léta nenosí. A nejen v této oblasti.

OSN varuje, že celosvětově hrozí hladomor biblických rozměrů a na životě by mohlo být reálně ohroženo smrtí z hladu několik stovek milionů lidí.

Koho to ale zajímá ? Nikde ani náznak návratu k normálnosti, tedy aby se z potravinářských komodit dělalo výhradně jídlo.

Vidíme to bohužel i u nás. A to nám jedna „energetická plodina“ – řepka, hyzdí a ničí krajinu. A to proto, aby se přidávala do paliv. Že je to špatně pro motory z mnoha důvodů ? Že dochází k devastaci půdy ? Mluví o tom řada lidí z odborné veřejnosti, ale těm, kteří z toho tyjí je to jedno. U nás, i ve světě.

Šílenství zcela ovládlo svět. Asi nám to nevadí, protože hladomorem netrpíme. Zatím …
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Šílenství zcela ovládlo svět

  • Te všudypřítomný žlutý prach není z polí, na kterých pěstuje řepku Babiš nebo někdo jiný pro Babiše ke zpracování. To je z řepky konkurentů. Sice neznám žádného konkurenta, protože všechnu řepku zpracovává Babiš, ale nějakou výmluvu si jako vloni najde. Tenkrát za to mohly borovice.
    Dotovat nesmysl, který by byl bez dotací nefinancovatelný, má vždy jediný účel. Někdo mocný si na tom nahrabe.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*